Boyabat Belediye Meclisi Haziran ayı toplantısını gerçekleştirdi
Boyabat Belediyesi meclisi 2024 Haziran ayı toplandığını Boyabat Belediye Başkanı Hasan Kara başkanlığında toplandı.
2024 Belediyesi meclisi toplantısı,
1. Samsun 2. İdare Dava Dairesi 2024/490 Kararı,
2. Samsun 2. İdare Dava Dairesi 2024/314 Kararı,
3. Boyabat Geneli Muhtelif Yerlerinde İmar planı Değişikliği,
4. Yeni Mahalle 679 Ada 7 Parsel Satın Alma Talebi,
5. Esentepe Mh. 903 ve 904 Ada İmar Plan Değişikliği Talebi,
6. Mobil Baz İstasyonu İçin Yer Tahsis Talebi,
7. Su Tarife Ücretlerinin artırılması konularını gündeme aldı.
Gündemin 1. ve 2. maddesi Boyabat Daylı Köyü mevkiinden bulunan ve kapatılan bir yolun tekrar açılması için Samsun2. İdare Mahkemesi Kararının uygulanması talebi oybirliği ile komisyona sevk edildi.
Gündemin 3. maddesi Boyabat Geneli Muhtelif yerlerdeki İmar Plan Değişikliği oybirliği ile kabul edildi.
Gündemin 4. maddesi kendi arsası yanında bulunan ufak arsadaki yapıyı Boyabat belediyesine ait alana taşırarak ortak kullanım alanı oluşturan vatandaşın36 yıldır kullandığı yerin şahsın satın alma talebi oy birliği ile ret edilerek, satışının olamayacağı kararı alındı
Gündemin 5. maddesi Esentepe mahallesindeki 2 adada imar değişikliği yapılarak kat 3 ve 5 kat olan yerlerin düzenlenmesi konusunda genel revizyon yapılması oy birliği ile uygun görüldü
Gündemin 6. maddesi bir süredir Boyabat Kalesi eteğinde seyyar bulunan telefon baz istasyonuna 10 metrekare bir alanda yer tahsisi yapılaması oy birliği ile kabul edildi
Gündemin 7. maddesi Boyabat’ta şebeke suyunda fiyatların iyileştirilmesi gündemde yerini aldı. Su fiyatları hakkında görüşme oy birliği ile komisyona sevk edildi
Belediye Meclisinde Gerçekler Konuşuldu
Boyabat belediye meclisinde gerçekleşen gündem dışında Milliyetçi hareket Partisi Belediye meclis üyesi Ayşe Şahin sokak hayvanlarını gündeme getirirken, Milliyetçi hareket Partisi meclis üyesi Halim Şahin Orta çarşıda yaşanan ticari taksicilerin sorunlarının çözümünü gündeme taşıdı. Ak Parti Boyabat Belediye meclis üyesi Mert Çakır ise Boyabat Belediyesi Ekmek fırının akıbeti hakkında gündem yarattı
Boyabat Belediye başkanı Hasan Kara sokak hayvanları için çeşitli kurumlarla istişarelerin yapıldığını 17/18 km bir alanla sokak hayvanlarının özgürlüklerinin kısıtlanmadan, daha iyi ve uygun şartlarda yaşamları için sonlara gelindiğini belirtti. Ekmek konusunda uzun soluklu bir maratonda olduklarını belediye ekmek fabrikası için kısa sürede somut adımlar atılacağını, bayramlarda ekmek konusunda ise vatandaşları bayramın 1. ve 2. günleri için ekmeklerini tedarik etmeleri 3. ve 4. gün ekmek çıkacağının belirtti. Ticari taksiler konusunda ise taksicilerin 2 parça halinde ve uygunsuz bir şekilde durmalarından kendisinin de rahatsız olduğunu kısa süre için planlanan bir programla bu konunun köklü olarak çözülerek taksici esnafının rahat nefes alacağını sözlerine ekledi.