Köylülerin Tarımda Kullanacakları Su Tutma Havuzu Unutuldu mu?
Boyabat’ta Yapımına Başlanan ve Köylülerin Tarımda Kullanacakları Su Tutma Havuzu Unutuldu mu? Manşetiyle 1.5 yıl önce gündeme gelmiş fakat yetkililer tarafından köylülerin mağduriyetine çözüm getirilmemişti
Boyabat’ta Oğlakçılar köyü, Okçu mahallesinde yıllarıdır yapılmayı bekleyen tarım amaçlı kullanılacak su tutma havuzu veya göl neden yapılmıyor. DSİ tarafından yapımına başlanan su tutma havuzu neden yarım bırakıldı?
Boyabat Oğlakçılar köyü Okçu mahallesinde arazilerindeki su sıkıntısını gidermek amacıyla bir yağmur suyu toplama havuzu için Oğlakçılar Köyü sakinlerinden Ramazan Özaslan tarafından yeri bağışlanan ve köylülerin kendi imkanları ile aldıkları su taşıma toplama boruları, malzemeleri yıllardır atıl vaziyette alanda duruyor.
Tarım arazine elverişli toprakların bulunduğu bölgede yer yer su sıkıntısı yaşandığı için ve köylülerin tarımda kullanacakları su tutma havuzunun yaklaşık 5 yıl önce yeri DSİ tarafından açılmış ve yaklaşık 5 yıldır konuyla ilgili yetkililerin yarım bırakılmış bu işi tamamlamak için gelmedikleri, yetkililer tarafından yarım bırakılan sulama havuzunun su tutmadığı mevcut toplanan suyun boşa gittiğini, su toplama havuzunun yetkililer tarafından bir an önce yapılarak köylülerin mağduriyetlerinin giderilmesi gerektiğinin ifadelerine yer veriliyor.