Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Yerel Seçim Yaklaşırken MHP Değerlendirmesi

MHP Boyabat ilçe teşkilatı

MHP Boyabat ilçe teşkilatı Hüseyin Ayyüksel Başkanlığında dağınık görüntüden kısa zamanda toparlanarak hem Mayıs Genel Seçimlerinde hem de 31 Mart Yerel Seçim hazırlıklarında yaptığı çalışmalar vatandaşlarımızın dikkatini çekmektedir.
Boyabat yerel seçimlerinde Cumhur İttifakı arasında geçecek demokratik yarışta MHP’nin iddialı olduğu artık bir gerçektir. İl Genel ve Belediye Meclisi Aday Adaylığı için MHP’ye olan teveccüh bunu göstermektedir.

Peki Başkan Adayı Kim Olacak!

Şuana kadar İsmail Büyükkayıkçı, Şükrü Kaya ve Mustafa Meftun Çağlar MHP Boyabat belediye başkan aday adaylığı için başvuru yapan isimler.
İsmail Büyükkayıkçı son genel seçimlerde Şükrü Kaya ise son yerel seçimlerde aday olarak vatandaşların karşısına çıkmış isimler olarak gözükmektedir. Bu isimler yanında üzerinde en çok konuşulan, aday yapılıp yapılamayacağı merak konusu olan bir çok spekülasyonun yapıldığı isim Mustafa Meftun Çağlar.
Mustafa Meftun Çağlar 2015 yılında yapılan genel seçimlerde MHP Sinop Milletvekili adayı olmuş, MHP’nin katıldığı genel seçimlerde Boyabat’ta ve Sinop genelinde en çok oyu aldığı dönem olmuştu. Buna rağmen Boyabat’ın hemen her köşesinde bu ismin MHP genel merkezi tarafından daha önce sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşımlar nedeniyle aday yapılmayacağı dillendirilmektedir. Gerçekten böyle bir durumun olup olmadığını, aday yapılmasının önünde engel olan paylaşımları araştırmak için Mustafa Meftun Çağlar’ın sosyal medya sayfasını taradım. Gördüğüm manzara beni şaşırttı doğrusu. Tamamen insani, vicdani bir kaç husus dışında neredeyse hiç bir elestirinin dahi olmadığı hatta tam tersi Cumhur İttifakının politikalarını destekler nitelikte, MHP Genel Başkanına olan saygısını her siyasi ifadesinde öne çıkarmış tepeden tırnağa MHP’li biri olarak gördüm Mustafa Meftun Çağlar’ı.

Hal böyle iken bu spekülasyonların neden ortaya atıldığı merakımı arttırdı araştırmaya devam ederek bazı verilere ulaştım. Bu bilgileri ve Mustafa Meftun Çağlar’ın sosyal medyasından görüntüleri sizinle paylaşarak yazımı sonlandırmak istiyorum.

İlçemizde yerel seçim için 3 siyasi partinin yaptırdığı büyük anket sonucunda Mustafa Meftun Çağlar’ın MHP’nin adayı olduğu takdirde belediye başkanı seçilmesine kesin gözüyle bakılıyor. Bu durum isim üzerinde neden spekülasyonlar yapıldığını göstermektedir.