Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

“SİNOPUN SAĞLIK SİSTEMİ ÇÖKÜYOR”

Ardı arkası kesilmeyen şikayetler üzerine  ve gündeme düşen haberlerden ve vatandaşlarımızın da şikayetlerinden görüleceği üzere, Sinop’umuzun sağlık sistemi çöküyor…

Ardı arkası kesilmeyen şikayetler

“SİNOPUN SAĞLIK SİSTEMİ ÇÖKÜYOR”

İYİ Parti Sinop İl Başkanı Avukat Oğulcan Serthan Ünal yaptığı açıklamada Sinop‘taki sağlık sistemine ilişkin değerlendirmelerde bulundu.
“Ardı arkası kesilmeyen şikayetler üzerine  ve gündeme düşen haberlerden ve vatandaşlarımızın da şikayetlerinden görüleceği üzere, Sinop’umuzun sağlık sistemi çöküyor…
İYİ Parti Sinop İl Başkanlığı olarak, yetkililerin artık bu duruma bir çözüm bulması gerektiğini ısrarla hatırlatıyoruz. Vatandaşlarımız tedavilerini olmak için başka şehirlere gitmek zorunda değildir.
Sağlık hizmetleri devletin yegane görevi olup, devletimiz vatandaşının en hızlı ve en etkili şekilde tedavisini sağlamakla mükelleftir. Devletin bu görevinin işleyişini denetleyecek organ da yine Sayın Valimiz ve Sinop İl Sağlık Müdürüdür.
Sinop’un sağlık sistemi sorununun çözümü için elimizi taşın altına atacağımıza söz verdiğimizi, bu hususun Siyaset Üstü bir konu olduğunu ve yetkili birimlerin bu hususta ivedilikle bir adım atması gerektiğinin altını çiziyor, Sinoplu hemşerilerimizin sağlıkta daha iyi hizmet alabilmesi adına bu hususun takipçisi olacağımızı ve somut adımlar atılmadığı takdirde bu sorunu Türkiye Büyük Millet Meclisindeki milletvekillerimiz aracılığıyla meclis gündemine taşıyacağımızı saygıyla bildiririz.” ifadelerine yer verdi.

 

Öte yandan Gazeteci Deniz Özen’in haberine göre, emes hastası olduğunu ifade eden vatandaş, Sağlık İl Müdürü Uzm. Dr. Hasan Mollahüseyinoğlu ve diş hastanesi başhekim tarafından tedavi olmak için Samsun’a gitmesi yönünde öneride bulunduğunu ifade etti.

 

Aynı zamanda İl Sağlık İl Müdürü Uzm. Dr. Hasan Mollahüseyinoğlu, geçtiğimiz ay “Bu insanlar Samsun’a neden sevk ediliyor?” Diyerek, hastane idaresine soru sormuştu.

Konuyla ilgili Ak Parti Sinop Milletvekili Nazım Maviş’in herhangi bir çalışması olup olmadığı kamuoyu tarafından merak edilmektedir