Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Can ve Mal Kaybı Olunca mı Yapılacak?

Boyabat Yıldız mahallesindeki su kanalının istinat duvarı aylardır çökmüş vaziyette bekletiliyor.

Boyabat Yıldız mahallesindeki su

Can ve Mal Kaybı Olunca mı Yapılacak?

Boyabat Yıldız mahallesinde bulunan su kanalının istinat duvarı aylardır çökmüş durumda duruyor. Olası yoğun bir sağanak yağış sonrası gelebilecek bir sel ile tamamen çökme riski bulunan istinat duvarını tamir etmek için aylardır neden bekleniyor?

Döme Dağı’ndan şehir içine gelen sellerden Boyabat’ı selden korumak amacıyla inşa edilen, kanalın sözde ıslah edilen Yıldız mahallesinde bulunan bir bölümü aylar önce çökerek yıkıldı.

70 yıl evvel yapılan kısım dimdik ayakta dururken, 4 yıl evvel yapılan kısım çöktü. Yıkılan istinat duvarının tekrar yapılması için yetkililere çağrıda bulunan vatandaşlar kanalın 70 yıl önce yapılan Boyabat Mezarlığı mevkisindeki bölümünün sağlam durduğunu ancak yeni yapılan bölümün yıkılmasının kabul edilebilir olmadığını dile getirdi. Vatandaşlar çökme olmadan önce korkuluklar olmaması da ayrı bir tehlike oluşturuyordu, ifadelerine yer verdi.

Bu bölgede vatandaşların can ve mal güvenliği tehlikesinin bulunduğu görülmektedir. Basında çıkan haberlere aldırış etmeyen yetkilerin ise vatandaşın can ve mal güvenliğini hiçe saydıkları ortadadır. Etrafında çocuk oyun alanları, ailelerin istirahat ettikleri park bulunan bu bölge büyük tehlike oluştururken, yetkililer ise lay lay lom havasında ortada dolaşmaktadırlar.

Kamuoyu Adına Soruyoruz…

Boyabat’ta bulunan yetkililer ilçenin gerçek sorunlarıyla ne zaman ilgilenmeye başlayacaksınız?
İlçenin gerçek ve acil yapılması gereken sorunlarını görmemeye daha ne kadar devam edeceksiniz?
Boyabat’ta bulunan yetkililer, sizleri masa başında resim karesi alıp sosyal medya sayfalarında reklam yapsınlar diye mi atadılar veya seçtiler?
Sinop Milletvekilimiz sayın Nazım Maviş bu duyarsızlığa ne zaman dur diyeceksiniz?

Can ve Mal Kaybı Olunca mı Yapılacak?41 Can ve Mal Kaybı Olunca mı Yapılacak?4141 Can ve Mal Kaybı Olunca mı Yapılacak?525252 Can ve Mal Kaybı Olunca mı Yapılacak?85 Can ve Mal Kaybı Olunca mı Yapılacak?85588