Boyabat’ta Üniversite Öğrencileri Marşlar Söyleyerek 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını Kutladılar
Boyabat’ta üniversitede okuyan bir grup öğrenci ellerinde Türk bayrakları açarak Cumhuriyetin 100. yılında 29 Ekim Cumhuriyet bayramı için yürüdüler. Yaptıkları program Atatürk büstünde okunan İstiklal Marşı ile son buldu
Cumhuriyetin 100. yılında 29 Ekim Cumhuriyet bayramı için yürüyen öğrenciler KYK kız öğrenci yurdundan ellerinde Türk bayrakları ile Adnan Menderes bulvarına çıktılar. Buradan B0yabat Çamlıca mahallesinde bulunan KYK erkek öğrenci yurdu önüne gelen öğrenciler erkek öğrencilerinde kendilerine eşlik etmelerini istediler. KYK erkek öğrenci yurdunda bulunan erkek öğrencilerden katılan öğrenciler tekrar Adnan Mendes bulvarından Boyabat Kaymakamlık hükümet meydanına kadar İzmir marşı, 10. yıl marşı ve andımızı okuyup yürüdüler.
Hükümet meydanına gelen üniversiteli öğrenciler Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk büstü önünde İstiklal marşını okuduktan sonra Cumhuriyet gençleri dağıldılar.