Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Boyabat’ta Ak Parti Aday Adaylık Başvurunda Geri Sayım Başladı

31 Mart 2024 Yerel seçimleri için Ak Partide aday adaylık yarışı hızlanmaya başladı. Zaman daralıyor 22 Kasım 2023 Çarşamba günü bitiyor

31 Mart 2024 Yerel

Boyabat’ta Ak Parti Aday Adaylık Başvurunda Geri Sayım Başladı

31 Mart 2024 Yerel seçimleri için Ak Parti’de aday adaylık yarışı hızlanmaya başladı. Zaman daralıyor, başvurular 22 Kasım 2023 Çarşamba günü bitiyor.

22 Kasım 2023 Çarşamba günü aday adaylık başvurularına bitmesine az bir zaman kala Yasemin Maviş, Zehra Akdemir ve Hasan Öztürk olmak üzere şu ana kadar sahaya üç aday çıktı. Aday adayıyım diyen mevcut belediye başkanı Hüseyin Coşar ise hala herhangi bir başvuru gerçekleştirmedi.

Son gün 22 Kasım 2023 Çarşamba tarihine kadar Ak Parti’den sürpriz bir isim çıkmazsa üç kişinin daha başvuru yapacağı konuşuluyor. 30 bine yakın nüfuslu Sinop’un en büyük ilçesi Boyabat’ta, Ak Parti’de belediye başkan aday adaylığı için talebin önceki seçimlere göre az olduğu görülüyor.

Oysa önceki dönemlerde tüm partiler dahil sahada en az 20 kişi aday adayı olarak başvuru yapardı. MHP hariç diğer partilerde ise Boyabat belediye başkanlığı aday adaylığı için hiç bir gelişme görülmüyor.

Ak Parti sürpriz bir isimle çıkamaz ise, diğer partilerin adayları karşında nasıl bir performans sergileyeceği de merakla bekleniyor.

Boyabat Belediyesi eski başkanı Hasan Kara‘nın sahaya inip inmeyeceği de tüm siyasi partiler ve kamuoyunda merak uyandırıyor.

İlçede şahsi oyu ile ciddi potansiyele sahip Boyabat Belediyesi eski başkanı Hasan Kara, halk nezdinde Ak Parti’den çıkacak aday karşısında en güçlü rakip olarak görülmeye devam ediyor.

Her seçimde Hasan Kara’nın, sol kesim, ülkücü kanat ve muhafazakar kesimden ciddi destek aldığı gözlerden kaçmazken, Hasan Kara’nın nasıl bir hamle yapacağı, tüm siyasi çevreler tarafından pür dikkat izlenmeye devam ediyor.