Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

AGD Boyabat Temsilcil Düzenlediği Mekke’nin Fethi ve Kudüs Gecesi Programı Yapıldı

Anadolu Gençlik Derneği Boyabat Temsilciliğinin Düzenleyeceği Mekke’nin Fethi ve Kudüs Gecesi Programı Yapıldı. Boyabat Belediyesi Kültür Merkezi  salonunda yapıldı

Anadolu Gençlik Derneği Boyabat

AGD Boyabat Temsilciliğinin Düzenlediği Mekke’nin Fethi ve Kudüs Gecesi Programı Yapıldı

Anadolu Gençlik Derneği Boyabat Temsilcilediği Düzenleyeceği Mekke’nin Fethi ve Kudüs Gecesi Programı Yapıldı. Boyabat Belediyesi Kültür Merkezi  salonunda yapıldı

AGD VE MGV  Başkan yardımcısı Medet Bulut’unda katılım sağladığı İnsanlığa bir İnşirah, Mekke’nin Fethi ve Kudüs Gecesi programında,  ANKARA Balgat Hamidiye Camii İmamhatibi Ali Pamuklu Kuran-ı Kerim Tilavetleri yanı sıra çeşitli slayt gösterimleri yapıldı

Hatip: M.E.B.Talim Terbiye Kurulu üyesi Mehmet Baki ÖZTÜRK gelen konuklara  yaptığı konuşma ilgiyle izlendi.

31 Aralık 2023 Pazar akşamı Boyabat Belediyesi Kültür Merkezinde yapılan, İnsanlığa bir İnşirah, Mekke’nin Fethi ve Kudüs Gecesi programında konuşan AGD VE MGV  Başkan yardımcısı Medet Bulut çok kıymetli Misafirlerimiz;

“Mekke’nin Fethi ve Kudüs Gecesi” programımıza hepiniz hoş geldiniz.
Anadolu Gençlik Derneğimiz sevgi ve kardeşliği temel alan, ahlak ve maneviyat düsturu ile çalışmalarını gerçekleştiren, şuurlu, sorumluluklarının bilincinde, toplumun ifsadını önlemek, ihya ve inşasını tesis etmek amacıyla yalnızca Allah’ın rızasını gözeten bir nesil yetiştirmenin gayretinde olan müstesna bir kuruluştur.
İşte böyle bir gençlik kuruluşunun organizasyonunda çok hayırlı ve tarihi bir günde bir araya geldik. Rabbimize şükürler olsun.
Yediden yetmişe genç ihtiyar demeden ailenizle birlikte her zaman olduğu gibi yine bu programımıza koşarak geldiniz.
Bir kere daha saygı ve hürmetlerimizi sunuyoruz. Allah razı olsun.

Anadolu Gençlik Derneği mensupları olarak bizler iyinin, doğrunun, güzelin, faydalının ve adil olanın yeryüzüne hâkim olması mücadelesinde aynı inancı paylaşan her renkten ve ırktan herkesi kardeş bilirken, hangi renkten ve ırktan olursa olsun tüm mazlumların yanında olmayı da kendimize görev addediyoruz.

Tüm kalbimizle inanıyoruz ki Kudüs Müslümanların en çetin imtihanıdır. Mescid-i Aksa’nın işgal altına olması sadece Filistinlilerin bir meselesi değildir. Kudüs’ün işgal altına olması Araplarla İsrail arasında bir mesele de değildir. Mescid-i Aksa da, Kudüs de, Filistin toprakları da tüm ümmetin meselesidir.

 

Muhterem Misafirlerimiz,

Anadolu Gençlik Derneğimizin ilk günden beri geleneksel olarak kutladığı Mekke’nin Fethi Programımızı bu yıl Siyonist İsrail’in her geçen gün artan zulümleri karşısında Filistin’li kardeşlerimizin yanında olmak ve Aksa Tufanı ile başlayan kutlu direnişe destek olmak amacıyla “Mekke’nin Fethi ve Kudüs Gecesi” olarak Türkiye’de 81 il ve yüzlerce ilçede, Kıbrıs, Azerbaycan ile Avrupa’nın birçok noktasında binlerce kişinin katılımı ile icra ediyoruz.

Diğer taraftan biz yılbaşı gecesi eğlencesi adı altında tüm dünya halklarına çirkinliklerin ve kötülüklerin dayatılmasına karşı tavır almanın gerekliliğine ve doğruluğuna inanıyoruz. Bu vesileyle siz değerli misafirlerimizin bu gece burada bizimle bulunuyor oluşu bir kimliğin en güzel şekilde ortaya konulmasının bir göstergesidir. Hepinize katılımınızdan ve duyarlılığınızdan dolayı teşekkür ediyorum.

Anadolu Gençlik Derneğimiz olarak Aralık ayı içerisinde hamdolsun tüm liselerde Siyer-i Nebi yarışmamızı gerçekleştirdik. Bu çalışmada; gençlerimizin Efendimiz (sas)’in ahlakını, yaşamını ve mücadelesini yakından tanımalarını ve âlemlere rahmet Efendimiz (sas)’i daha iyi anlayarak rol model almalarını, Ortaokullarda ülke genelinde oluşturduğumuz Kaşif Gruplarımız ile gençlerimizin okuyan, yorumlayan, sorgulayan ve temel değerlerine bağlı bir nesil olmasını, “18 Mart Çanakkale Zaferi” etkinliklerimizle, “İstanbul’un Fethi” programlarımızla gençliğin milli, manevi ve tarihi bilinçle yetişmesini, yapmış olduğumunuz kitap kritikleri ve diğer farklı sosyal etkinlikler ile gençliğimizin çok yönlü ve entelektüel birikime sahip bireyler olmasını hedefliyoruz.

Robotik Kodlama, Aurdinio, yazılım dilleri, 3 boyutlu tasarım, elektronik kart tasarımı ülkemizin ve gençlerimizin geleceğine yatırım yapıyoruz.

Her yıl düzenlediğimiz yaz etkinlikleri ve kış kamplarıyla yeni nesilleri Kur’an-ı Kerim ile buluşturuyor, insanlarımızın ve gençlerimizin Efendimiz (sas)’in hayatını daha yakından tanımaları ve hayatlarına tatbik etmeleri için vesile olmaya çalışıyoruz.

Yüzme, binicilik, tarihi mekânları ziyaret, sportif müsabakalar, çadır kampları gibi etkinlerle ortaokullu, liseli gençler arasında kardeşlik, merhamet, paylaşmak gibi temel değerlerimizin kuvvetlenmesine katkıda bulunuyoruz.

Anadolu Gençlik Derneğimizin yükseköğretim ve ortaöğretim öğrencilerine yönelik barınma ve burs imkânları sağlamaya devam etmektedir. Ülkemizin bütün üniversitelerinde her kesimden gence ulaşmak ve onlara inancımızın temel değerlerini anlatmak için bütün gücümüzle çalışıyoruz.

Yine hanımefendilere yönelik haftalık olarak gerçekleştirmiş olduğumuz programlarımız tüm ülke genelinde yüzlerce noktada devam etmektedir.

Anadolu Gençlik Dergimizi, Genç İstikbal Dergimizi ve Keşif Dergimizi yeni dönemde en güzel şekilde okuyucusuna ulaştırmaya, MGV Yayınlarımızın düşünce, tarih, siyaset, kültür, edebiyat alanında kitapları kitapseverlerle buluşturmaya devam ediyoruz.

Muhterem Misafirlerimiz,

Biz tüm içtenliğimizle inanıyoruz ki Anadolu Gençlik Derneği, dünyaya yeniden yön verecek gençlik kadrolarının harmanlandığı yerdir. Kendi zamanının tanıklığını yaparak kadim olan iyinin gelenekten geleceğe taşınmasındaki köprü vazifesi görmektedir. Yardımlaşmayı ve paylaşmayı karakter edinmiş, verdikleri sözde duran; her türlü sıkıntılı durumda bile direnip sabreden; kendinin ve yakınlarının aleyhine olsa bile adaleti gözeten bir neslin inşası için çalışıyoruz.

Kıymetli Misafirlerimiz;

Programımıza katılan siz kıymetli misafirlerimiz, Anadolu Gençlik Derneğimizin çalışmalarına destek olduğunuz ve bu gecede burada bulunarak bir tavrı en güzel şekilde ifade ettiğiniz için hepinize Milli Gençlik Vakfı ve Anadolu Gençlik Derneğimiz adına ayrı ayrı teşekkür ediyorum.

Sözümü rahmetli Erbakan Hocamızın “Nasıl anılmak istersiniz?” sorusuna; “Allah rızası için çalışan bir kuldur.” dediği gibi, biz de tüm bu çalışmalarımızı Rabbimizin rızası için yapıyoruz. Asıl olan O’nun rızasıdır.

Gecemiz hayırlara vesile olsun. Allah’a emanet olun.” ifadelerine yer verdi