Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

30 Ağustos Zafer Bayramı Etkinlikleri Boyabat’ta Gerçekleştirildi

30 Ağustos Zafer Bayramı etkinlikleri, Boyabat Protokolü ve vatandaşların katılımıyla Atatürk heykeline çelenk sunumu, saygı duruşu ve İstiklal marşı ile başladı.

30 Ağustos Zafer Bayramı

30 Ağustos Zafer Bayramı Etkinlikleri Boyabat’ta Gerçekleştirildi

30 Ağustos Zafer Bayramı etkinlikleri, Boyabat Protokolü ve vatandaşların katılımıyla Atatürk heykeline çelenk sunumu, saygı duruşu ve İstiklal marşı ile başladı.

30 Ağustos Zafer Bayramı etkinliklerine Boyabat Kaymakamı Enver Yılmaz Belediye başkanı Hüseyin Coşar, Boyabat Cumhuriyet Başsavcısı Uğur Akın ve kurum amirleri katıldı.

30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 100. yıl dönümü kutlamaları çerçevesinde Hükümet meydanında yapılan programın ardından Boyabat Şehitlik ziyareti yapıldı. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan programda Müftülük personelinin Kur’an-ı Kerim tilaveti aziz şehitlerimizin şahs-ı manevilerine sunuldu.

Hükümet konağı önünde yapılan programda konuşan Jandarma Astsubay Kd. Çvş. Rabia Alıç Demirel;

 

Bugün, asil Türk Milleti ve onun bağrından çıkan kahraman Türk ordusunun, en şanlı zaferlerinden biri olan, 30 Ağustos Zaferinin 101. yıldönümüdür.

Bu Zafer:

Ulu Önder Atatürk’ün önderliğinde gerçekleşmiş bir milli birlik ve beraberlik ruhu içerisinde, dünyanın en güçlü ordularına karşı elde edilen, hürriyet ve bağımlılık aşkı ile yanan bir milletin, sarsılmaz azim ve inancın zaferidir

Bu Zafer:

Ülkemizi parçalamak ve milletimizi esaret altına almak, hatta yok etmek isteyen güçler tarafından, yıllar boyu sinsice hazırlanan planların, o gün için sonuncusu olan Sevr paçavrasının yırtılıp atıldığı,

Bu toprakların,

Hakiki ve sonsuza kadar tek sahibi olan yüce Türk milletinin ve kahraman Türk ordusunun, bağımsızlığı ve hürriyeti söz konusu olduğunda, nasıl şahlandığını tüm dünyaya gösterdiği,

Yeni Türk Cumhuriyeti devletinin temellerinin atıldığı,

 

Türk birlik ve beraberliğinin, kudret ve kabiliyetinin, nelere muktedir olduğunun tüm dünyaya gösterildiği ve öğretildiği,

 

Balkan harbinin hemen ardından gelen birinci dünya harbinde; dört yıl gibi uzun bir zaman, Avrupa’nın ve dünyanın en büyük devletleriyle savaşarak bitkin düşen bu devletin: 3 yıl 3 ay ve 11 gün gibi, uzun bir zamanda katlandığı sıkıntıların ve döktüğü kanın bedeli olan, tarihte bir benzeri bulunmayan eşsiz bir zaferdir.

 

Türk Milletinin kaderini belirleyen 30 Ağustos zaferi, Türk Ulusu için tarihten beri dönüm noktasıdır. Düşmanların ve onların ülke içindeki işbirlikçileri tarafından yok edilmeye ve paylaşmaya karar verilerek, toprakları işgal edilmiş, ordularının elinden silahları alınıp askerleri terhis edilmiş, yıllardır devam eden savaşlarda bütün kaynaklarını harcamış ve yetinmiş insan gücünü kaybetmiş büyük bir imparatorluktan Ulu Önder Başkomutan Mustafa Kemal ATATÜRK,  bir milli devlet ve kahraman bir ordu çıkarmayı başararak, 30 Ağustos 1922’de   Anadolu’daki yüzlerce yıllık Türk varlığına kast edenleri tarihe gömmüştür.

 

Bu muharebede Türk ordusu,” 4/5 ayda düşünelemez, denilen düşman mevzilerini 6 günde çökertmiş. Afyon- İzmir arası 400 kilometrelik takip harekâtını da 10 günde gerçekleştirmiştir. Bu yıldırım harbi ile, zalim düşman ordusunun büyük bir kısmı inanılmayacak kadar az bir zamanda yok edilmiş, istila amacı ile Anadolu topraklarına çıkarılan ağır bir yenilgiyle, bir daha denmemek üzere geri gönderilmişlerdir.

Bu müthiş zafere ulaşmak için Türk Milleti, katlanılmaz olana katlanmış, dayanılmaz acılara dayanmıştır.

Mazisi şan ve şerefle dolu bir milletin çocukları olarak, bu zaferle ne kadar övünsek azdır. Çünkü, her evresi ile düşünülmüş, hazırlanmış, yönetilmiş ve zaferle sonuçlandırılmış olan bu harekât, Türk ordusunun, Türk subay ve komuta heyetinin yüksek kudret ve kahramanlığını tarihte bir daha kanıtlamıştır

 

Türk Milletinin, hürriyet ve istiklal mücadelesinin ölümsüz bir abidesi olan 30 Ağustos zaferi ile vatanımız ve milletimizin aydın, mutlu ve müreffeh geleceği garanti altına alınmıştır. Bu zaferle, eşsiz Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk’ün yaktığı özgürlük ateşi yalnızca Türklerin değil, dünyadaki ezilmiş bütün ulusların da hürriyet meşalesi olmuştur.

Türk tarihine altın harflerle yazılmış olan bu zaferin 101. Yıl dönümünde böyle kahraman bir milletin mensubu olmak ve bu millete hizmet etmekten gurur duyuyoruz.

Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ile dava arkadaşlarını ve vatan toprağının bedelini canlarıyla ödeyen aziz şehitlerimizi bir kez daha rahmet ve saygıyla anıyor. Kahramanlıklarıyla destanlar yaratmış Gazilerimize şükranlarımızı sunuyoruz.

Şanlı zaferin 101. Yıldönümü, Türk Milletine ve onun bağrından çıkan Türk ordusuna kutlu olsun” diyerek konuşmasına son verdi

30 Ağustos Zafer Bayramı Etkinlikleri Boyabat'ta Gerçekleştirildi 30 Ağustos Zafer Bayramı Etkinlikleri Boyabat'ta Gerçekleştirildi88 30 Ağustos Zafer Bayramı Etkinlikleri Boyabat'ta Gerçekleştirildi77 30 Ağustos Zafer Bayramı Etkinlikleri Boyabat'ta Gerçekleştirildi44444 30 Ağustos Zafer Bayramı Etkinlikleri Boyabat'ta Gerçekleştirildi444 30 Ağustos Zafer Bayramı Etkinlikleri Boyabat'ta Gerçekleştirildi33333 30 Ağustos Zafer Bayramı Etkinlikleri Boyabat'ta Gerçekleştirildi3333 30 Ağustos Zafer Bayramı Etkinlikleri Boyabat'ta Gerçekleştirildi33 30 Ağustos Zafer Bayramı Etkinlikleri Boyabat'ta Gerçekleştirildi222222 30 Ağustos Zafer Bayramı Etkinlikleri Boyabat'ta Gerçekleştirildi2222 30 Ağustos Zafer Bayramı Etkinlikleri Boyabat'ta Gerçekleştirildi222 30 Ağustos Zafer Bayramı Etkinlikleri Boyabat'ta Gerçekleştirildi22 30 Ağustos Zafer Bayramı Etkinlikleri Boyabat'ta Gerçekleştirildi1111 30 Ağustos Zafer Bayramı Etkinlikleri Boyabat'ta Gerçekleştirildi111 30 Ağustos Zafer Bayramı Etkinlikleri Boyabat'ta Gerçekleştirildi11