Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

13 Şubat Dünya Radyolar Günü ve Boyabat Ezgi FM

Dünya genelinde milyonlarca insanın günlük yaşamında önemli bir yer tutan radyo, her yıl 13 Şubat’ta kutlanan Dünya Radyo Günü’nde özel bir vurgu alıyor. Boyabat ilçemizde 1993 yılında kurulan 105.3 Boyabat Ezgi FM Sinop ilimizin ilçelerinde radyosu olan tek ilçemizdir

Dünya genelinde milyonlarca insanın

13 Şubat Dünya Radyolar Günü ve Boyabat Ezgi FM

Dünya genelinde milyonlarca insanın günlük yaşamında önemli bir yer tutan radyo, her yıl 13 Şubat’ta kutlanan Dünya Radyo Günü’nde özel bir vurgu alıyor. Boyabat ilçemizde 1993 yılında kurulan 105.2 MHZ Boyabat Ezgi FM Sinop ilimizin ilçelerinde radyosu olan tek ilçemizdir

Radyo, dünyada en çok güvenilen ve kullanılan medya araçlarından biri olmaya devam ediyor. İlçemizde yayın faaliyetini sürdüren 105.2 MHZ Boyabat Ezgi FM alt yapısını Türk Telekom teknolojisi ile devam ettirirken, yine Türkiye’nin seçkin alt yapısına sahip www.yayindakiler.com alt yapısı ile   (yayindakiler.com) internet üzerinden kesintisiz yayın veriyor.

Özellikle bilgiye erişimde önemli bir rol oynayan radyo, kültürel çeşitliliği teşvik etmek, haber ve eğlenceyi paylaşmak, bilgiye erişimi artırmak ve kitle iletişiminin önemini vurgulamak amacıyla kutlanıyor.

 

Radyo, yıllar içinde teknolojik gelişmelere paralel olarak evrim geçirerek varlığını sürdürdü.
İnternet radyosu, podcast, akıllı telefonlar gibi yeni teknolojilerle birlikte radyo, yaşam tarzlarına adapte olurken, düşük maliyeti ve kolay erişilebilirliğiyle en geniş kitlelere ulaşma konusunda önemli bir rol oynuyor.

Dünya Radyo Günü, radyonun olağanüstü geçmişine, ilgili bugüne ve dinamik bir geleceğe ışık tutarak, radyonun insan hayatındaki önemini bir kez daha vurguluyor.