Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Doktorlar ve Sağlık Çalışanları Hayatını Kaybeden Arkadaşlarını Andılar

Boyabat 75. yıl devlet hastanesi çalışanları ve doktorlar hastane önünde bir araya gelerek hayatını kaybeden arkadaşları için açıklama yaptılar.

Boyabat 75. yıl devlet

Doktorlar ve Sağlık Çalışanları Hayatını Kaybeden Arkadaşlarını Andılar

Boyabat 75. yıl devlet hastanesi çalışanları ve doktorlar hastane önünde bir araya gelerek hayatını kaybeden arkadaşları için açıklama yaptılar.

Boyabat 75. yıl devlet hastanesi çalışanları ve doktorlar hastane önünde bir araya geldiler. Hayatını kaybeden arkadaşlarını anmak ve onları konuşmak için bir araya gelen çalışanlar ve doktorlarla acilde beraber çalışan hekim Şenay 6Taşkın duygularını ve düşüncelerini şöyle dile getirdi;

Öncelikle çok üzgünüm ben dün çok değerli iki hekim arkadaşımı kaybettim. Ülkemiz çok yetenekli  iki hekimini kaybetti. Bir tanesi henüz çok yeni görevlendirilmişti. Daha 3 üncü nöbetine geliyordu. Diğerini ise eminim burada çok kişi tanıyor. Ve tanıyan herkesin de ne kadar iyi kalpli ne kadar sevecen ne kadar yardımsever bir insan olduğunu bildiklerine eminim. burada henüz 2 aylık hekimim ama yeni başlayan herkese o kadar çok faydası oldu ki meslek için ne zaman ne sorsak hiç bir zaman geri çevirmedi, her zaman kendisine danışabileceğimi söyledi. Her zaman ona danıştık, bize abi gibi, kardeş gibi kol kanat gerdi. Onu kaybettiğim için ekstra üzgünüm. Hastanemiz herkesin sevdiği Ender abisini de kaybetti Onun içinde çok üzgünüm.

Kontrolsüz Sağlık sistemin de kaç geçici görevlendirme yeterli olur

Ne yazık ki bu trafik kazası deyip, kader deyip  geçebileceğimiz bir kayıp değil. Biz yeni mezun hekimler  kura ile evlerimizden ailelerimizden yüzlerce kilometre uzakta yerlere gidip mecburi hizmet görevimizi yerine getiriyoruz. Bu sırada mevcut görev yerimizden nerede eksik doktor varsa o eksiği gidermek içinde bir günahsızın başka bir yerde geçici olarak görevlendiriliyoruz. Dün kaybettiğimiz doktor Turan Yazlak, doktor Sena Sakin ve şu an yoğun bakımda olan doktor Beyza Nur Çetin’de böyle bir geçici görevlendirmeye gelmek için yoldaydılar. Acil yeşil alanlara bu denli kontrolsüz başvurunun olduğu sağlık sistemini de kaç geçici görevlendirme yeterli olur. Bu ne kadar daha bu şekilde sürdürülebilir. Yetkilileri bu soruların cevaplarını düşünmeye davet ediyorum. Bin bir emekle yetişen bu hekimlerimiz bu kadar kıymetsiz değil, yetkililerin en yakın zamanda bunu anlayıp kalıcı sorunları geçici çözümlerle geçiştirmek yerine başka Turan’ların başka Sena’ların canlarının yanmaması için gerekli uygulamaların yapılmasını ihmali olan herkesten hesap sorulmasını siz meslektaşlarımdan da konunun takipçisi olunmasını istiyorum ” dedi