Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

 

Boyabat Belediye Başkan Adayları ve Projeleri

Yerel seçimlere az bir süre kalması nedeniyle Boyabat Belediye Başkanlığı için ipi göğüslemek isteyen adaylar saha çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor.

Yerel seçimlere az bir

Boyabat Belediye Başkan Adayları ve Projeleri

Yerel seçimlere az bir süre kalması nedeniyle Boyabat Belediye Başkanlığı için ipi göğüslemek isteyen adaylar saha çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor.

Saha çalışmalarının halktaki karşılığını merak eden adaylar, halkın nabzını tutabilmek için telefonla, yüz yüze ve sosyal medyada anket çalışmaları da yaptırıyor. Halka kulak verildiğinde ise bir kısım seçmenin parti bazlı hareket ederken önemli sayıda seçmenin aday bazında tercih yapacağı görülüyor. Genel olarak bakıldığında ise Boyabat’ı kıran kırana bir seçimin beklediği ve kaybedenlerle kazanlar arasında büyük oy farklarının olmayacağı anlaşılıyor.

AKP 9 aday adaylı sürecin sonunda Ferhat Yıldız ile seçimlerde şansını denemek istedi. Ferhat Yıldız, aday adaylarından isteyenlere belediye meclis üyeliği listesinde yer vererek birlik mesajı verdi. Seçim çalışmalarına AKP adayı olarak önde başlasa da çalışmalarına aralıksız devam ediyor.
Geçtiğimiz günlerde proje tanıtımı yapan Ferhat Yıldız’ın projeleri arasında Temizlik, içme suyu, kültürel etkinlikler, sokak hayvanları ve parklar gibi temel projeler yer alıyor. Bu projelerden anladığımız kadarıyla Ferhat Yıldız 20 Yıllık AKP Belediyeciliğini eleştiriyor ve bu yanlışların 5 yılık AKP Belediyeciliği ile düzeltileceğini söylüyor. Yıldız’ın birçok projesi bulunuyor bu projeleri detaylı incelediğimizde 2019 yılında ilçe başkanlığı yaptığı dönemde hazırlanan ama yapılmayan projelerin olduğu gibi 2009-2014 ve 2019 yılında AKP belediye başkan adaylarının projelerinde yer alan GALERİCİLER ÇARŞISI yine yerini alıyor. Ayrıca açıklamasında, Topalçam Millet Parkı, Dörtyol Kütüphanesi, İnönü Bahçesi, Orta Çarşı Restorasyonu gibi projelere yer verse de bu projeler hükümetin ilçemize katacağı projeler arasında zaten bulunuyor. Bu projelerin AKP belediyesi olmasa da ilçemize yapılacak olması Ferhat Yıldız’ın bir illüzyon peşinde olduğunu gösteriyor.

30 yıldır Boyabat siyasetinde yer alan, yerel seçimler denince ilk akla gelen isim Hasan Kara, Milliyetçi Hareket Partisi, Demokrat Parti ve İyi Partiden sonra şimdide Yeniden Refah Partisi adayı olarak tekrar sahnelerdeki yerini aldı. Geçmiş başkanlık dönemleri ve halka verdiği destekler ile belirli bir oy potansiyeline sahip olan Kara, seçim çalışmalarında gezmedik yer bırakmıyor.
Seçim çalışmalarında herhangi bir proje görememiş olsak da yaptığı video paylaşımları ile Boyabat Belediyesinin yapamadığı belediyeciliğe vurgu yapıyor. İlerleyen yaşına rağmen gençlere taş çıkaran girdiği seçimlerde rakiplerinin bir araya gelmesi karşısında  ikinci parti olmayı başararak Boyabat’tın kaderini belirlemeye devam ediyor. Belediye Başkanlığı döneminde yaşanılan Ekonomik kriz nedeni ile personel maaşını ödemek için yaptığı bazı yer satışları hala gündemdeki yerini koruyor.

Murat Muslu, Milliyetçi Hareket Partisi adayı olarak sahada yerini alan ilk adaylardan biriydi ve o zaman bu yana çalışmalarına devam ediyor. Murat Muslu ve ekibi hem sosyal medyada hem de sahada en çok kendini gösteren aday olarak dikkat çekiyor. Sahaya indiği ilk günden bu yana disiplinli, enerjik ve çalışkan yapısıyla isminden oldukça söz ettiriyor. Haliyle hem çalışmalarıyla hem de Milliyetçi Hareket Partisi adayı olması nedeniyle seçimin en güçlü adayları arasında yer alıyor.
Boyabat adına projelerini ilk açıklayan MHP adayı Murat Muslu oldu. Temel Belediyecilik başlığı ile yaptığı proje toplantısında, Boyabat’ta bugüne kadar yapılamayan, Belediyenin TEMEL görevi olan hizmetlerin yapılması gerektiğini ve bu hizmetlerin başında Temiz Boyabat, Temiz Su, Oynanabilir ve Oturulabilir Çocuk Parkları, Yürüyüş yolları, Kültürel Etkinlikler gibi Temel projeleri yer alıyor. Sosyal medyayı etkin olarak kullanan Muslu, gençler ile buluşması ve Boyabat’ta yerel basın ile yaptığı söyleşi gündemdeki yerini koruyor.

2019 seçimlerinde İyi Parti’den Belediye Meclis üyesi olarak seçilen Adem Işık, mecliste bir çok konuda bizleri bilgilendirerek Belediye Meclisi konusunda başarılı bir süre geçirdi. Kısa bir süre İYİ Parti İlçe Başkanlığı yaptıktan sonra Boyabat’ın en genç Belediye Başkan adayı olarak sahalarda yerini aldı.
Sosyal medya hesabı üzerinden “BİZİM HAYALİMİZDEKİ BOYABAT’I SİZDE ÇOK SEVECEKSİNİZ.” Başlığı ile Engelsiz yaşam, Sokak Hayvanları, Park ve Bahçeler, İmar Düzenlemesi ve Altyapı projeleri bulunuyor. Saha da olduğu kadar sosyal medyayı da kullanarak Belediye Meclis üyeleri ile birlikte ilçemizde yapılan, bitmeyen ve yanlış yapılan işleri gündeme getiriyor.

Cumhuriyet Halk Partisi Boyabat’ta adayını açıklayan ilk parti oldu ve Ayşe Melek Günal ile seçim yarışında yerini aldı. Hatırladığımız kadarı ile Boyabat’ın ilk kadın Belediye Başkan Adayı. Teşkilat içerisinde sevilen bir aday olarak öne çıkıyor. Seçim maratonunda sahalara ilk çıkan aday oldu.

31 Mart 2024 Yerel seçimlerinde sessiz sedasız sahaya inen Saadet Partisi Boyabat Belediye Başkan adayı Ramazan Baş ilgin projeleriyle kedisinden söz ettirmeye başladı. Adaylar arasında emekli sosyal tesisinden, piknik alanlarından, Belediye Enerji A.Ş. Belediye Ekmek fabrikası, Boyabat trafik sorunu için 2. bir anayol,  bahseden tek aday konumunda.

 

Tüm adaylarımıza başarılar dileriz.