Başlık
Başlık

Boyabat Belediyesi Zabıta Ekiplerinin Uyarıları Sonuç Verdi

Boyabat’ta yaya kaldırımların işgaline Zabıta ekipleri son verdi.Belediyesi Zabıta Ekiplerinin uyarıları olumlu sonuç verdi

15 Ocak 2022 16 views 0

15 Ocak 2022  Boyabat Adnan Menderes Bulvarı üzerinde yaya kaldırımların işgaline Zabıta ekipleri son verdi. Boyabat Belediyesi Zabıta Ekiplerinin uyarıları olumlu sonuç verirken, yayalar ve engelli araç kullananlar  uygulamadan memnun kaldı

Boyabat Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri esnaflara ve vatandaşlara yayalar, yaşlılar ve engellilerin ulaşmak istedikleri herhangi bir yere yürüyerek ulaşabilmesi için kaldırımları kullandığını, kaldırımların yayalar için yapılmış yol olduğunu, vatandaşlarımızın rahat bir ortamda cadde ve sokaklarda gezebilmeleri için kaldırımları işgal etmemeleri gerektiği konusunda uyardı.

Yaya kaldırımının herhangi bir şekilde işgal edilmemesi gerektiğini belirterek, yayaların yürümekte zorlandığı, işyerleri önünden özellikle bayanların alışveriş sıkıntısı yaşadığı, yayaların yıllardır dile getirdiği şikayetleri dikkate alan Boyabat Belediyesi Zabıta Müdürlüğü kaldırımlara malzeme koyarak kaldırımları işgal eden esnaflara yaptığı uyarı olumlu sonuç verdi.

Vatandaşlar ise denetimlerden dolayı yetkililerimize teşekkür ederek,

“Boyabat’ın birçok noktasında yaşanan kaldırım işgallerinden dolayı büyük sıkıntı yaşıyoruz. Bundan dolayı yaptığımız şikâyetlere kulak veren zabıta  yetkililerimize ve ekiplere teşekkür ediyoruz. Zabıta ekiplerinin kaldırım işgalleriyle ilgili kararlı tutumuna halk olarak tam destek veriyoruz” şeklinde ifadeler yer alırken. bazı esnaflar ise, “Zabıta ekiplerinin işgallerle ilgili kararlarını bizlerde destekliyoruz. Fakat görüyoruz ki bir kaç esnaf yavaş yavaş kaldırımlara sokulmaya başlamış, zabıta ekipleri bu gibi uyanıklık yapanları sık sık kontrol ederek izin vermemelidir. Şayet tezgah yapacaksa vitrinlerini geri çekerek yapabilirler” denildi.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

Başlık
Başlık
Başlık
Başlık
Vefat Edenler