logo

Zabıta Ekipleri Affetmiyor! Denetimler Devam Edecek

Boyabat Belediyesi Zabıta Müdürlüğü Ekipleri 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkındaki Kanun’un 54. maddesi kapsamında etiket, tarife ve fiyat kontrolü denetimlerini sürdürmeye devam ediyor.

Marketleri denetleyen zabıta ekipleri raflardan örnek ürünler alarak bu ürünlerin fiyat ve gramajlarını, son kullanma tarihlerini kontrol ettikten sonra etiket fiyatları ve kasa fiyatlarının aynı olup olmadığını da kontrol etti.

Ekmek ve bazı ürünler tartılarak üzerinde yazılı gramajla da kontrol edildi. Noksan gramajlı tespit edilen ekmeklere el konularak işlem yapıldı. Boyabat Belediyesi Zabıta Komiseri Eyüp Çetinkaya, denetimlerdeki amaçlarının tüketicilerin haklarını korumak, sağlıklı ürünler tüketmelerini sağlamaktır dedi. Çetinkaya “Fiyat ve etiket konusunda sıkıntıların olduğu bir dönemdeyiz. Halkımızın sağlığı ve güvenliği için etiket fiyatlarının kasayla uyuşup uyuşmadığını ve ürünlerdeki son kullanma tarihlerini kontrol ettik. Bundan sonra da denetimlerimiz sürecektir. Halkımız devletimize, hükümetimize güvensin” ifadelerinde bulundu.

Tarih:12 10 2018 

 

Etiketler:
Share
#

SENDE YORUM YAZ