Başlık
Başlık

Yaya geçitlerinde “kırmızı çizgi” dönemi başladı

“Öncelik hayatın, öncelik yayanın” sözleri ile başlayan trafikte yaya önceliği seferberliği yeni bir uygulamayla devam ediyor.Işıksız yaya geçitlerindeki orta şeritler sembolik olarak kırmızıya boyanacak. Böylece sürücülere ”Yaya önceliği kırmızı çizgimizdir” mesajı verilecek. 

30 Mart 2021 52 views 0

İçişleri Bakanlığı trafikte yayaların geçiş üstünlüğüne yönelik yeni bir uygulamayı daha hayata geçiriyor. Artık ışıksız yaya geçitlerinde kırmızı çizgiler de yer alacak.

 

O kırmızı çizginin hedefi trafikteki tüm sürücüler…

Yaya geçitlerindeki çizgilerin kırmızıya boyanması ile yaya önceliğine bir kez daha dikkat çekilecek.

Trafiğin kırmızı çizgisi yayalar

“Öncelik hayatın, öncelik yayanın” sözleri ile başlayan trafikte yaya önceliği seferberliği yeni bir uygulamayla devam ediyor.

Işıksız yaya geçitlerindeki orta şeritler sembolik olarak kırmızıya boyanacak. Böylece sürücülere ”Yaya önceliği kırmızı çizgimizdir” mesajı verilecek. 

Yaya geçitlerindeki “kırmızı çizgi” uygulaması ile birlikte  trafik denetimleri de artırılacak.

Proje kapsamında ilk uygulama bugün saat 12.30 da Boyabat dörtyol da  Boyabat Kaymakamı Mehmet Nuri Çetin, Boyabat belediye başkanı Şefik Çakıcı, İlçe emniyet müdür v. Erdal Kopar, İlçe Jandarma Bl. Komutanı Jan. Üst. Teğmen Nihat Aydın başlattılar. Yapılan etkinlik  esnasında trafik polisleri ve jandarma trafik ekipleri konuyla ilgili sürücülere ve vatandaşlara broşürler dağıttılar  

 

BENZER KONULAR
YORUM YAZ


Başlık
Başlık
Başlık
Vefat Edenler