Başlık

Türkiye’nin 5.  görkemli kalesine böyle mi bakacaksınız?

Boyabat belediyesi tarafından ”Kent Çevresinin En İyi Gözlendiği Yerdir” olarak söylediği ve “Dünya Kaleli Kentler Birliğinin yeni üyesi ” olan, marka şehir  Boyabat ilçemize böyle bakımsız  bir kale yakışıyor mu?  Boyabat Kalemizin bu şekilde bakımsız vaziyette olması ile   marka şehirden, güçlü başkandan bahsetmek sizce  mümkünmüdür?

06 Şubat 2021 6 views 0

7 Şubat 2021 Turizm şehri Boyabat kalesinden bu görüntüler  objektiflerimize yansıdı.  “Boyabat Kalesi artık bir dünya markasıdır” diyen eski Boyabat belediye başkanı Mehmet Ermiş döneminden sonra sadece Boyabat kalesinde bulunan demir kapının yenilendiği görülüyor.

Boyabat kalesi içinde bulunan tahta merdivenin yerinden koptuğu üzerine gelecek fazla yük ile yerinden koparak vatandaşların can ve mal güvenliği için tehlike arz etmektedir. Merdivenlerin Boyabat belediyesi tarafından acilen yapılması gerekmektedir Kaleye gelen ziyaretçilerin ilk durak yeri olabilecek ve yapıldığı günden bu güne açılmayan bay bayan tuvaletler ise hala gizemini koruyor. Adeta  restorasyon denetçilerine  formaliteden gösterilmek için yapılmış gibi duruyor. Kale  eteklerine yapılan çeşme ise yıllardır bir musluk yüzünden kullanılamıyor. Kalenin eteklerinden yukarı çıkış için yapılan yürüyüş yolları ise deforme olarak kaybolmaya adeta yüz tutmuş.  Kale içinde bulunan ziyaret için gelen yerli ve yabancı turizmcilere yön verecek tabelalar ise kale içinde atıl bir vaziyette durduğu görülmektedir.

 

KAMUOYU ADINA SORUYORUZ…

 

Boyabat belediyesi tarafından ”Kent Çevresinin En İyi Gözlendiği Yerdir” olarak söylediği ve “Dünya Kaleli Kentler Birliğinin  üyesi ” olan, marka şehir  Boyabat ilçemize böyle bakımsız  bir kale yakışıyor mu?

Boyabat  Kalemizin bu şekilde bakımsız vaziyette olması ile   marka şehirden, güçlü başkandan bahsetmek sizce  mümkün mü? Sizden önceki Boyabat belediye başkanı Mehmet Ermiş yüzlerce emek vermiş Boyabat kalesini turizme kazandırmıştır.   Boyabat Kalesini size emanet etmiştir.  Türkiye’nin 5.  görkemli kalesine böyle mi bakacaksınız? Çevre temizliğini de size bırakıyoruz

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

Başlık BaşlıkBaşlık
Vefat Edenler