Başlık
Başlık

Türkiye’de yerel radyolar uyutuluyor

Zamanında gerek Basın İlan Kurumu Müdürlüğü gerekse Radyo Televizyon Yayıncıları Meslek Birliği tarafından yerel radyolara ilişkin beklenen reklam düzenlemesi

12 Ocak 2022 5 views 0

Türkiye’de yerel radyolar uyutuluyor

Basın İlan Kurumu’nun reklam ilanı sisteminde değişime gitmemesi en çok yerel radyoları etkiledi. Dönemin Basın İlan Kurumu Genel Müdürü Mehmet Atalay’ın ”Bu haksızlığa son vereceğiz ve somut adım atacağız’ diyerek yaptığı çıkışın üzerinden 10 yıl geçmesine rağmen herhangi bir somut adım atılmaması Türkiye’de yerel radyoların kanayan yarası olarak devam ediyor. Radyo ve televizyonların kamu ilan ve yayınlarını yapma zorunluluğunun Basın İlan Kurumu’nun tek elinde olması ve sistemde herhangi bir iyiliştirme gerçekleştirilmemesi Türkiye’de yerel radyoları derinden etkilemeye devam ediyor.

 

 

Türkiye’de yerel radyolara destek yok!

Zamanında gerek Basın İlan Kurumu Müdürlüğü gerekse Radyo Televizyon Yayıncıları Meslek Birliği tarafından yerel radyolara ilişkin beklenen reklam düzenlemesi hala yapılmadı. 10 yıl önce verilen sözlere rağmen yerel radyolarda kangren haline gelen reklam meselesinde radyo yayıncılığını kapsayacak bir genişleme yaşanmadı.

Yerel radyo yayıncıları söz verilen düzenlemenin biran önce yapılmasını talep ediyor. Yetkililerin bu konuda vereceği cevap merak konusu oldu.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

Başlık
Başlık
Başlık
Başlık
Vefat Edenler