logo

TSO Başkanı Orhan Çakır 10. Kasım Mesajı

Boyabat TSO Başkanı Orhan Çakır 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü vesilesiyle bir mesaj yayınlayarak “Cumhuriyetimizin kurucusu ve Kurtuluş Savaşının muzaffer komutanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ölümünün 80. yıl dönümünde hasret ve minnetle anıyoruz” dedi.

Başkan Orhan Çakır mesajında şu ifadelere yer verdi,

“Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu, büyük askeri deha ve devlet adamı olan Mustafa Kemal Atatürk’ü 80. ölüm yıl dönümünde minnetle yâd ediyoruz. Onun bize bıraktığı en büyük eser olan Cumhuriyeti, ilke ve devrimleri yaşamak ve yaşatmak için tüm gücümüzle gayret gösteriyoruz. Açtığı kutlu yolda ilerlemek ve gösterdiği hedeflere ulaşmak hepimizin ortak görevidir. Atatürk’ü anlamak, çağın ötesine geçen fikir ve eserlerini hayatımızın ayrılmaz birer parçası olarak kalbimize ve aklımıza işlemek en önemli görevlerimizdendir.

Aramızdan ayrılışından 80 yıl sonra Mustafa Kemal Atatürk’ü hasret, minnet ve artan bir özlemle hatırlıyor ve onunla birlikte milli mücadelede sürecinde savaşarak yaşamını yitiren tüm şehitlerimizi rahmetle yâd ediyoruz ” dedi.

Etiketler: » » » » » » » » » » » » » » » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ