Başlık
Başlık

Sinoplu Vekiller Nerede?

İYİ Parti Denizli Milletvekili Yasin Öztürk” Boyabat ilçesinin 2020 sonu itibariyle nüfusu 44.443 tür. Boyabat’ı bugüne kadar ayakta tutan tuğla sektörüdür. Ülkemizin ½ 20 ihtiyacını Boyabat karşılamaktadır.

03 Aralık 2021 1 views 0

3 Aralık 2021 İYİ Parti Denizli Milletvekili Yasin Öztürk Türkiye Büyük Millet Meclisinde söz alarak Boyabat Tuğla Sanayinin sorunlarını gündeme taşıdı.  Sinoplu vekiller nerede?

İYİ Parti Denizli Milletvekili Yasin Öztürk” Boyabat ilçesinin 2020 sonu itibariyle nüfusu 44.443 tür. Boyabat’ı bugüne kadar ayakta tutan tuğla sektörüdür. Ülkemizin ½ 20 ihtiyacını Boyabat karşılamaktadır. Bu nedenle tuğla sektörü Boyabat’ın ekonomisini ayakta tutan en önemli unsurdur. Özellikle son günlerde sağanak gibi üst üste gelen zamlar tuğla fabrikalarının maliyetini artırmakta ve belini bükmektedir. Motorinin ve tuğla üretiminde kullanılan kömür fiyatlarının durmadan yükselmesi tuğlanın maliyetlerini artırmakta üreticileri kara kara düşündürmektedir. Ayrıca tuğla yapımında kullanılan toprak maden kabul edilmekte maden ruhsatının harçlarının yüksekliği ve kalifiye eleman bulunmaması  bir diğer sorunudur. Boyabat’ta 26 tuğla fabrikası üretim yapmakta toplamda 2500 işçi çalışmaktadır. Aileleri ile 10.000 kişi geçimini buradan sağlamaktadır. 

Yukarıda söylediğimiz olumsuzluklar böyle devam ederse üretim yapamaz duruma gelen tuğla fabrikaları birer birer kapanmak zorunda kalacak birçok çalışan işsiz kalacak Boyabat ekonomisi çökecektir.” dedi

Başlık
BENZER KONULAR
YORUM YAZ

Vefat Edenler