Başlık
Başlık

Siyer-i Nebi Yarışması 2022 başvuruları başladı

Anadolu Gençlik Derneği (AGD), her yıl binlerce ortaokul ve lise öğrencisinin katılım gösterdiği Siyer-i Nebi Yarışması’nı bu yıl tüm Türkiye’de olduğu gibi Boyabat’ta  da gerçekleştirecek.

04 Mayıs 2022 36 views 0
    • Anadolu Gençlik Derneği (AGD), her yıl binlerce ortaokul ve lise öğrencisinin katılım gösterdiği Siyer-i Nebi Yarışması’nı bu yıl tüm Türkiye’de olduğu gibi Boyabat’ta da gerçekleştirecek.

  • Siyer-i Nebi Yarışması Liseler ve Ortaokullar olmak üzere iki ayrı kategoride yapılacak. Online kayıtlar 03 Haziran 2022 tarihine kadar devam edecek. Sınavlar 11-12 Haziran 2022 tarihlerinde olarak gerçekleştirilecek. Başvurular www.efendimizinizinde.com adresinden yapılacak. Anadolu Gençlik Derneği (AGD), Sinop Şube Başkanı Bünyamin Yılkıcı Siyer-i Nebi Yarışması ile ilgili şu açıklamada bulundu: “Anadolu Gençlik Derneği, evrene, çevreye, insanlara ve kendine karşı sorumluluklarının farkında; tarihine, çağına ve yarınlara duyarlı; kardeşliğin, merhametin, sevginin ve iyiliğin yaygınlaştırılmasında emek sahibi; adaletin tesisinde kararlı; bilgili, inançlı ve çalışkan bir nesil yetiştirmenin gayretinde olan müstesna bir kuruluştur. Bu gayeye hizmet etmek için yapılan çalışmalardan biri de Siyer-i Nebi sınavıdır.Sınava yüz binlerce ortaokul ve lise öğrencisi katılmaktadır. Anneleri, babaları ve kardeşleri de işin içerisine kattığımızda çok büyük bir kitlenin Peygamber Efendimiz (s.a.v)’in hayatına odaklanması demektir. Bizim için sınav, yarışma bunun vesilesidir. Asıl gayemiz hem gençlerimizi hem de anne babalarını, ailelerini bu örneklikle buluşturmaktır. Yarışmaya ilgi gösteren tüm gençlerimizi şimdiden tebrik ediyoruz.”

BENZER KONULAR
YORUM YAZ


Başlık
Başlık
Başlık
Vefat Edenler