Başlık

Sinop’ta Tübitak Tarafından Onaylanan Tek 4004 Projesi Tek Boyabat’tan!

Fatih Sultan Mehmet İmam Hatip Ortaokulu Fen Bilimleri Öğretmeni Esra Köroğlu tarafından hazırlanan yaklaşık 60.000 ₺ bütçeli, Sinop ili ve ilçelerindeki 50 dezavantajlı ortaokul öğrencisinin yararlanacağı TÜBİTAK 4004 Projesi onaylandı.

03 Haziran 2021 7 views 0

İLİMİZİN TÜBİTAK TARAFINDAN ONAYLANAN TEK 4004 PROJESİ BOYABAT’TAN!

Fatih Sultan Mehmet İmam Hatip Ortaokulu Fen Bilimleri Öğretmeni Esra Köroğlu tarafından hazırlanan yaklaşık 60.000 ₺ bütçeli, Sinop ili ve ilçelerindeki 50 dezavantajlı ortaokul öğrencisinin yararlanacağı TÜBİTAK 4004 Projesi onaylandı.

“Boyabat’ta Çocuklar, STEM Yolculuğuna Çıkıyor“ isimli proje, Sinop’ta bu dönem onaylanan tek proje olma özelliği de taşıyor.

İlçe Millî Eğitim Müdürü  Osman ÖZKAN ve Okul Müdürü Halil GÜNDOĞDU, proje yürütücüsü öğretmenimiz Esra KÖROĞLU’nu tebrik edip başarılarının devamını dilediler.

 

Katılımcılarını sosyoekonomik yönden dezavantajlı (köy okulları, yatılı bölge ortaokulları, taşımalı ve sosyoekonomik düzeyi düşük) öğrenciler oluşturacaktır.  Projeye katılan öğrenciler 25’er kişiden oluşan iki gruba ayrılacak ve STEM odaklı etkinliklerin uygulanacağı 31 Ağustos- 5 Eylül 2021 tarihleri arasında 6 günlük eğitime katılacaklardır. Desteklenen projemizin bütçesi 59.451,43 ‘dir.

Proje sonunda katılımcıların STEM alanlarına karşı merak içinde araştırmacı ve yaratıcı yönlerinin ortaya çıkması, fen, teknoloji, mühendislik ve matematik alanlarına yönelik farkındalık kazanmaları, STEM eğitimine yönelik olumlu algı ve farkındalık yaratmak, ilgi ve yeteneklerini ortaya çıkarmak için cesaretlendirmek ve geliştirici imkânlar sunmak, bilimin günlük yaşam ile ilişkisinin fark edilmesini sağlamak, öğrencilerin iş birliği içerisinde akranları, eğitimciler ve diğer görevliler ile çalışmalarını sağlayarak sosyalleşmesi projenin beklenen sonuçları arasındadır.

 

Proje desteklerinden dolayı Sinop Üniversitesi, Boyabat Kaymakamlığı, Boyabat İlçe Millî Eğitim Müdürlüğü, Fatih Sultan Mehmet İmam Hatip Ortaokulu Müdürlüğü, Boyabat Belediyesi, Yıldız Kırtasiye, Konak Pastanesi, Resul Fotoğrafçılık, İmam Hatip Lisesi Mezunları ve Mensupları Derneği(BOYİMDER) ve Simge Ticaret’e teşekkürlerimizi sunarız.

 

Proje Yürütücüsü

Esra KÖROĞLU

 

Proje Uzmanları

Doç. Dr. Esra BOZKURT ALTAN

 

 

TÜBİTAK 4004 nedir?

 

TÜBİTAK 4004, Doğa Eğitimi ve Bilim Okulları Destekleme Programıdır.

 

Boyabat’ta Çocuklar, STEM Yolculuğuna Çıkıyor!

Bu proje ile Sinop ve ilçelerindeki dezavantajlı ortaokul öğrencileri için planlanan STEM odaklı uygulamalar ile öğrencilerin bilime ilgi ve merak oluşturmaları, STEM alanlarına yönelik farkındalıkları ve STEM alanlarında kariyer gelişimlerine etkisinin araştırılması amaçlanmaktadır. Bu amaçla proje süresince matematiksel modelleme, mühendislik tasarımlar, kodlama ve bilimsel sorgulamayı bütünleşik ele alan STEM etkinlikleri ile sanat ve spor etkinlikleri gerçekleştirilecektir.

 

Bu doğrultuda projenin hedef kitlesini Sinop ili ve ilçelerinde 6. ve 7. sınıfta öğrenim gören 50 ortaokul öğrencisi oluşturmaktadır.

Projenin  Doç. Dr. Nurhan ÖZTÜRK

 

Proje Eğitmenleri

Prof. Dr. Orhan KARAMUSTAFAOĞLU

Prof. Dr. Savaş BAŞTÜRK

Prof. Dr. Süleyman YAMAN

Dr. Öğr. Üyesi Neslihan ŞAHİN,

Dr. Öğr. Üyesi Sema TAN

Dr. Öğr. Üyesi Tuğra KARADEMİR COŞKUN

Dr. Öğr. Üyesi Ozan FİLİZ,

Dr. Öğr. Üyesi İrem ÜÇÜNCÜOĞLU

Fen Bilimleri Öğretmeni İrfan GÜMÜŞ

Rehberlik ve Psikolojik Danışman Özge ÖZTÜRK

Müzik Öğretmeni Murat KÖROĞLU

 

Proje Rehberleri

Mehmet Nuri YILMAZ

Hasan ŞAHİN

Tuğba Kevser BAŞYURT

Semanur DURSUN

Gamze ŞEN

Başlık
BENZER KONULAR
YORUM YAZ

Başlık Başlık BaşlıkBaşlık
Vefat Edenler