Başlık

Sinop’ta polisten saklanan çocuklara büyük sürpriz

Sinop’ta, site bahçesinde oynarken devriye gezen ekip aracını görerek saklanan 3 çocuğu, Sinop İl Emniyet Müdürü Cahit Şahin makamında misafir ederek onlara oyuncak ve çeşitli hediyeler verdi.

07 Mayıs 2021 10 views 0

Sinop’ta site bahçesinde oynarken devriye gezen ekip aracını görerek saklanan 3 çocuğu, Sinop İl Emniyet Müdürü Cahit Şahin makamında misafir ederek onlara oyuncak ve çeşitli hediyeler verdi.

 

Vitrinhaber’in gündeme taşıdığı, evlerinin önünde oynayan çocukların, polis aracını görmeleri ardından saklama görüntüleri sonrası Sinop İl Emniyet Müdürlüğü olaya duyarsız kalmadı. Polis tarafından tespit edilen çocuklar, aileleriyle birlikte Sinop İl Emniyet Müdürlüğüne davet edildi. İl Emniyet Müdürü Cahit Şahin tarafından ağırlanan ve çeşitli ikramlarda bulunulan çocukların heyecanları ise gözlerinden okundu.

İl Müdürü Şahin çocuklara ilk olarak hatıra kalması için, polisten saklanma anlarını içeren ve gündem olan fotoğraflarını çerçevelenmiş haliyle takdim etti. Ardından çocuklara, dışarı çıkmadan evlerinde oynayabilmeleri için çok sayıda oyuncak hediye etti. Oyuncaklarını alan Elif Öztürk (9), Melis Yıldırım (8) ve Elvin Özdemir (8) İl Müdürü Şahin’e teşekkür etti.

 

İNTERNETTE FOTOĞRAFLARIMIZI GÖRDÜĞÜMÜZDE ŞAŞIRDIK

 

Çocuklardan Elif Öztürk, oyun oynarken polisi fark ettiklerini belirterek, “Oyunumuza devam etmek için saklandık. Polis otosunun gitmesi ardından oyunumuza devam ettik. Beş taş ve saklambaç oynuyorduk. Daha sonra internette fotoğraflarımızı gördüğümüzde çok şaşırdık” dedi.

 

Elvin Özdemir ise; “Polisi siteden çıkarken gördük. Hemen bir aracın arkasına saklandık. Sonrada parka gittik. Fotoğrafı abim gösterdiğinde çok şaşırdım. Ben canlı dersteydim. Kapımıza polis geldi ve arkadaşlarımın ismini sormuşlar. Sonra da bize sürpriz oldu” diye konuştu.

 

8 yaşındaki Melis Yıldırım’da polislerden korkulmaması gerektiğini belirterek, kendileri için bu özel günün büyük bir hatıra olarak kalacağını dile getirdi.

 

POLİS AMCANIZDAN KORKMAYIN

 

Çocukların polis amcalarından korkmamasını isteyen Sinop İl Emniyet Müdürü Cahit Şahin, “Aslında çocuklarımız oradan parka gitmenin hesabını yapıyorlarmış. Ancak bizim ekip otosunu görünce, önce polisleri bir atlatalım diye düşünmüşler. Maalesef bu süreç bizleri bu duruma düşürdü. Bizim buradaki maksadımız herkesin kendi kendinin polisi olması ve kendi tedbirini almaları. Biz bunu bekliyoruz. Tabi ki bu süreçte en fazla çocuklar mağdur oldular. Çocuklarımız polisi gördüklerinde, polisimizin daha önceki günlerde olduğu gibi ‘Polis Amca’ olduğunu unutmasınlar. Biz bu yavrularımızı kendi çocuklarımız gibi görüyoruz” ifadelerini kullandı.

 

POLİS OTOSUNDA EVLERİNE DÖNDÜLER

 

Daha sonra makamdan ayrılan çocukların her biri farklı polis otolarına bindirildi. Ardından motorlu yunus polisleri eskortluğunda ikamet ettikleri Sinova sitesine götürüldü.

Kaynak: Vitrinhaber

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

Başlık BaşlıkBaşlık
Vefat Edenler