Başlık
Başlık

Sinop Üniversitesinden Ayancık’a Yardım Eli

Sinop Üniversitesi  tarafından Ayancık ilçemizdeki sel felaketinden etkilenen vatandaşların ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla başlatılan ayni yardım kampanyası

20 Ağustos 2021 17 views 0

Sinop Üniversitesi  tarafından Ayancık ilçemizdeki sel felaketinden etkilenen vatandaşların ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla başlatılan ayni yardım kampanyası sona erdi.

Kampanya boyunca toplanan yardım kolileri; Rektör Prof. Dr. Nihat DALGIN, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Hülya TURAN ve  Prof. Dr. Cem Cüneyt ERSANLI tarafından Ayancık’a uğurlandı.

Kampanya kapsamında Sinop  Üniversite tarafından Sinop merkez ve ilçelerdeki akademik birimlerimizde oluşturulan yardım toplama merkezlerinde; afetzedeler için el sabunu, sıvı sabun, çamaşır/bulaşık deterjanı, çamaşır suyu, kağıt havlu, peçete, ıslak mendil, çocuk bezi gibi muhtelif temizlik ürünleri ve kişisel hijyen malzemeleri toplandı.

 

Sinoplular ve Üniversite Mensupları Ayancık İçin Seferber Oldu

 

Akademik ve İdari Personellerimiz ile Sinoplu yardımseverlerin yoğun ilgi gösterdiği kampanyaya, öğrenciler de kendi bulundukları şehirlerden gönderdikleri yardım kolileriyle destek verdiler.

Toplanan yardım kolileri, kampanyanın sona erdiği 20 Ağustos 2021 Cuma günü, Üniversite birimlerindeki  yardım toplama merkezlerinden alınarak Ayancık’a gönderildi.

Yaşanan felakette hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, bölge halkına baş sağlığı dileğinde bulunan Rektörü  Prof. Dr. Nihat DALGIN, “Bugün bütün dualarımız selden etkilenen vatandaşlarımızla birlikte. Cenab-ı Allah, milletimizi ve ülkemizi bu tür acı felaketlerden korusun” ifadelerini kullandı.

 

Rektörden  Teşekkür

 

Yardım kampanyasına katılan personellerimize ve Sinoplu vatandaşlara teşekkürlerini sunan Rektör  Prof. Dr. Nihat DALGIN, “Bugünler, herkesin birlik ve beraberlik içerisinde olması gereken günlerdir. Ülkemizin bir yerinde sıkıntı, dert ve keder varsa oraya hem gönlümüzü hem de elimizi uzatmak, millet olarak en büyük sorumluluğumuzdur. Bu noktada hem Sinoplu vatandaşlarımız hem de Üniversite personelimiz ve öğrencilerimiz yardım kampanyasına yoğun destek verdiler. Hepsine şükranlarımı sunuyorum” dedi.

Afet Bölgesindeki İhtiyaçlara Göre Yeni Yardım Kampanyaları da Düzenlemeyi Düşünüyoruz

Kampanya kapsamında ilk etapta, yardımseverlerden afet bölgesinde ciddi anlamda eksikliği yaşanan temizlik ürünlerinin talep edildiğini ifade eden Rektörümüz Sayın Prof. Dr. Nihat DALGIN, bölgede ihtiyaç duyulan diğer malzemeler için de önümüzdeki günlerde farklı kampanyalar düzenlemeyi düşündüklerini belirtti.

 

Ayancık’a ulaşan yardım malzemeleri, ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmak üzere AfetKoordinasyon Merkezine teslim edildi.

 

 

 

BENZER KONULAR
YORUM YAZ


Başlık
Başlık
Başlık
Vefat Edenler