Başlık
Başlık

Sinop İl Özel İdaresi 230 Km Köy  Yolu Asfaltla Buluşturdu

Sinop İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Yahya ÇINKIL, KÖYDES Projesi kapsamında gerçekleşen 2021 asfalt sezonunda, merkez ve ilçelere bağlı köylerde şimdiye kadar 230 kilometre yolun tamamlanarak hizmete sunulduğunu açıkladı.

02 Kasım 2021 1 views 0

Sinop İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Yahya ÇINKIL, KÖYDES Projesi kapsamında gerçekleşen 2021 asfalt sezonunda, merkez ve ilçelere bağlı köylerde şimdiye kadar 230 kilometre yolun tamamlanarak hizmete sunulduğunu açıkladı. Genel Sekreter ÇINKIL “Her sezon daha da üstüne katarak çalışmalarımıza devam edeceğiz” dedi.

 

Merkez ve ilçelere bağlı köylerde vatandaşların konforlu ve kaliteli ulaşımla buluşması amacıyla başlatılan asfalt sezonunda İl Özel İdaresi 2021 asfalt sezonunun sonuna geldi.

 

Sezonun başladığı 21 Haziran 2021tarihinden şimdiye kadar hummalı bir çalışma yürüten ve mesai mefhumu gözetmeden çalışan İl Özel İdare ekipleri 230 kilometre yolu asfalt ile buluşturdu.
Bu anlamda, il genelinde toplam 187 personel, 111 hizmet aracı ve iş makinesinin görev yaptığı çalışmalarda, yıpranan ve ulaşımı zorlaştıran köy yolları yenilenerek hem vatandaşların güvenli yolculuk yapmalarını, hem de ulaşımdaki aksaklıkların önüne geçildi.

 

AFETİN YARALARI SARILIRKEN KÖY YOLLARI DA İHMAL EDİLMEDİ!

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Genel Sekreter Yahya ÇINKIL; “Sinop’un tamamında asfaltlanmamış yol kalmayana kadar çalışmalarımıza devam edeceğiz diyerek bu sezon da önemli bir çalışma ortaya koyduk. Sel felaketinin yaşandığı Ayancık ve Türkeli ilçelerimizdeki yoğun mesaimize rağmen Sinop geleninde de sezon boyunca 230 kilometre yolu asfalt ile buluşturmayı başardık. Bu vesileyle hem afet bölgelerimizin yaralarının sarılmasında hem de köylerimizin ulaşım çalışmalarında görev alan, mesai mefhumu gözetmeksizin, canla başla çalışan ekiplerimize şükranlarımı sunuyorum.”

 

GENEL SEKRETER YAHYA ÇINKIL; “ALT YAPI MALZEMEMİZİ KENDİMİZ ÜRETİYORUZ!”

Asfalt yapılacak yolların temel malzeme üretiminin de büyük oranda kendi konkasör tesislerinde ürettiklerini ifade eden Genel Sekreter ÇINKIL, “En büyük amacımız vatandaşlara daha iyi bir hizmet sunabilmek ve kentimizin yaşam kalitesini daha üst noktalara çıkartmaktır. Kendi tesislerimizde elde ettiğimiz balast, mıcır ve elek altı malzemeyi köy yollarımızın alt yapı çalışmalarında kullanıyoruz. Bu yıl konkasör tesislerimizde; 27,845 m3 balast, 14,162 m3 mıcır, 72,993 m3 elek altı malzemelerimizi üretimini yaptık. Bu bağlamda toplamda 115,000 m3 malzemeyi alt yapı çalışmalarımız için üretmiş olduk. Malzeme kalitesi oldukça yüksek. Ocağımızın kalitesi yüksek olduğu için hızlı ve ekonomik bir üretim yapabiliyoruz. Böylelikle vatandaşlarımıza en iyi hizmeti sunabilmek adına üretimimizi her geçen gün daha da üst seviyeye çıkartmak istiyoruz. Gelecek asfalt sezonu için hedefimiz; Sinop’umuzun en ücra köylerine kadar ulaşmak. Asfaltlanmamış tek bir yol kalmayan kadar çalışmalarımızı artan bir tempoyla devam ettireceğiz.”

 

ÖZEL İDARE 111 İŞ MAKİNASI İLE SAHADA!

Vatandaşlara en kaliteli hizmeti verebilmek için tüm araç filolarını seferber ettiklerini söyleyen Genel Sekreter  Yahya ÇINKIL konuşmasında şu ifadelere yer verdi; “Vatandaşlarımıza en iyi şekilde hizmet getirebilmek bizim birinci vazifemiz. Ayak bastığımız her yere hizmetin en kalitelisini getirme şuuruyla hareket ediyoruz. Bu kapsamda; 36 kamyon, 22 greyder, 12 lastik tekerlekli yükleyici, 10 kazıcı yükleyici, 10 silindir, 2 yama silindiri, 5 distribütör, 2 satıh kaplama aracı, 4 çekici, 4 sabit konkasör, 2 mobil konkasör, 1 seyyar taş kırma eleme ünite, 1 asfalt serici (finişer) makinelerimiz ile hizmet verdik. Genel toplamda 111 iş makinesi ve hizmet aracı ile vatandaşlarımıza en kaliteli hizmeti sağladık.”

 

İL ÖZEL İDARESİ HER YERDE!

11 Ağustos’ta Türkeli- Ayancık İlçelerimizde yaşanan sel felaketine de değinen Genel Sekreter Yahya ÇINKIL; “Ayancık ve Türkeli ilçelerimizde meydana gelen sel felaketi sebebiyle, bölgede selden etkilenen vatandaşlarımızın yanında olabilmek adına asfalt çalışmalarımıza küçük bir ara vererek tüm gayretimizi selden etkilenen bölgelere gösterdik. Akabinde, ivedilikle yaptığımız değerlendirmeler neticesinde, hem asfalt faaliyetlerimizi, hem de Ayancığımızdaki çalışmalarımızı koordineli bir şekilde devam ettirdik. Tabii ki yoğunluğumuzun büyük bir kısmını afet bölgemize gösterdik. Yüce Rabbim bize bu günleri gösterdi ki artık ilçede yaşam standartları neredeyse normale döndü” diye konuştu.
Öte yandan Genel Sekreter Yahya ÇINKIL, asfalt sezonu boyunca desteklerinden dolayı;  Vali Erol Karaömeroğlu’na, Sinop Milletvekili  Dr. Nazım Maviş’e, Kaymakamları İl Genel Meclis Başkanı  Yakup Üçüncüoğlu’na, Meclis Üyelerine, muhtarlarımıza ve İl Özel İdaremiz personeline teşekkürlerini iletti.

Başlık
BENZER KONULAR
YORUM YAZ

Vefat Edenler