Örnek Resim

logo

SENİ DE, BENİDE ÖPER VESSELLAM!


admin
ezgifm@hotmail.com

Değerli okurlar siyaset birilerine hakaret etme merkezi ya da bir partiye oy verenleri, zan altında bırakacak söylemlerin adresi değildir.

boyabat-tugla-genc-tugla-sanayi-yildiz-tandogan-atlas-guven.gif
boyabat-kuryap-isi-sistemleri-taksitle-dogalgazkefilsiz-senetsiz-evkalmayacak.gif

Siyaset bir gün kullandığınız diğer gün suçlamaya çalıştığınız bir yapının da adresi değildir..

Siyaset dil kullanımı ile insanları etkilediğiniz, umut aşıladığınız, projelerinizle geleceğe yön verdiğiniz fikirlerinizi yaşama geçirmek için yetki almak istediğiniz yönetim mekanizmasındaki sivil platformun adresidir.

Siyaset koltuk uğruna insanlara çamur atabileceğiniz ya da kendinden olmayan, kendiniz gibi düşünmeyen yapılara hakaret etme aracı da değildir.

Siyasetin doğasında eleştiri vardır..

Siyasetin doğasında hakaret etmeden birbirini itham etme, suçlama da vardır.

Siyasetin doğasında seçmen profilini etkilemek adına siyasi manevralar yapmakta vardır..

Lakin siyasette son dönemlerde hakaretler iftiralar aşağılamalar kendi gözündeki çöpü görmeden bir başkasını suçlama sanatı oldukça rağbet görmeye başlamıştır.

Bu bel altı dediğimiz seviyenin dip yaptığı yalan merkezli olduğu kadar küfür merkezine doğru giden bu söylemler aslında kişiliğin aynadaki yansımasıdır.

Siyasette buna prim verenler unutmamalıdır ki, bir gün kendisi de aynı seviye ve aynı üslupla karşılaşacaktır..

Geçtiğimiz hafta eski Çalışma ve sosyal güvenlik Bakanı Yaşar Okuyan’ın tv programında ‘Devlet Bahçeli’nin kasedi var’ sözleri ve kendisine MHP Genel Başkan Yardımcısı Hidayet Vahapoğlu, “Eğer bir kaset varsa ya ananla ya da karınla olabilir, onu onlara sor…” cümleleri ile verdiği cevap siyasetin geldiği noktayı göstermesi bakımından önemlidir.

Bu dil geleceğimiz olan gençlerimizi, sorumluluk vereceğimiz bireyleri, belli makamlarda görev yapan yöneticileri siyasal kutbun merkezine doğru iten birbirlerine karşı kutuplaştıran söylemleri tetikler..
Ve bundan ülke olarak vatandaş olarak herkes zarar görür..

Diğer bir yerel gündem konusu olan ve beni de rahatsız eden durum ise siyaset yaptığımı üyesi bulunduğum, belediye başkan adayı olarak kamuoyunun karşısına çıktığım CHP’nin İstanbul belediye başkanı Ekrem İmamoğlu’na Boyabat belediye başkanı Şefi Çakıcı’nın sözleridir.

Öncelikle güneş balçıkla sıvanmaz! Birileri söyledi diyerek yalan gerçek olmaz doğru da yalana dönmez.. Yalanın en büyük özelliği zamanla gün yüzüne çıkmış olmasıdır.

Gelelim Şefik Çakıcı’nın Ekrem İmamoğlu’mnun Diyarbakır ziyareti sonrası söylediği Boyabat halkının da kabul etmediğini düşündüğüm, 2 Eylül 2019 tarihinde HALKSESİ. COM’da yayınlanan ” Gaflet ve dalalet değil, ihanetin içindesin İMAMOĞLU İstanbul seni 16 milyona hizmet etsin diye seçti. PKK ya şempanzelik yapsın diye değil Sen biliyorsun…”

Sözleri özellikle yerelden birilerine şirin görünmek yaranmak, ses getirmek adına Türkiye’nin mega kenti İstanbul büyükşehir belediye başkanına söylenecek sözler değildir.

O sözler mensubu bulunduğum CHP’ne ve üyelerine, görev yapan belediye başkanlarına bir hakaret sayarım. Bizler bizi temsil edenlerin ya da o göreve getirilenlerin peşinden niçin gittiğimizi bilecek kadar zeka sahibiyiz…
En azından söylemlerimizde, eylemlerimizde açık ve nettir…

Bu ülkenin bölünmesine birlik ve beraberliğinin bozulmasına karşıyıız. Bu ülkenin kurucu iradesi olan CHP’ni diğer partilerden ayıran en temel özelliği milliyetçi olması milliyetçiliğini ayrıştıran yapılarda değil ulusal değerlerle örtüştürmesi, Mustafa Kemal ATATÜRK’ün ve silah arkadaşlarının 1924 anayasasında, Madde 88- Türkiye’de din ve ırk ayırdedilmeksizin vatandaşlık bakımından herkese “Türk” denir.

Diyerek kayıt altına aldığı, demokrasiyi ve hukuku içselleştirerek halkına özgürlük sunmuş Cumhuriyeti getirmiş bir parti olmasıdır.

Partinin içerisinde yanlışa düşmüş olanlar yolunu bulmak için görev yapanlar olabilir. Ama hiç bir CHP’li hele ki bu dönem de inandıklarının dışında hiç kimseye şempazelik yapmaz…

Çünkü; koltuk bulmak için siyaset yapsalar yer AKP… Menfaatlenmek için siyaset yapsalar yer AKP olması gerekirken yaklaşık 70 yıldır muhalefet eden bir siyasi yapıda siyaset yapmak ancak ideallerle açıklanabilir..

21 yıl önce Büyükşehir belediye başkanı iken Siirt’te Ziya Gökalp’in şiirini okuduğunu ve ceza aldığını unutmuş gibisiniz.. Sahi İstanbul büyükşehir belediye başkanının Siirt’te ne işi vardı o zaman? O nedenle sadece bir ziyareti bu kadar ağır bir dille söylerken; AKP genel başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 2002’den 2015 yılına kadar uyguladığı politikayı söylemleri de bir kez daha gözden geçirmesi, Şİvan Perver, Habur, Oslo ve açılım diyerek Dolmabahçe’yi göz önüne getirmeli bunları kmin ne için yaptığını sorglamalıydı.

Daha 2 ay önce İstanbul büyükşehir seçimlerinde seçimden 1 gün önce Abdullah Öcalan’dan mektubu, TRT’den Osman Öcalan röpörtajını kim kime şempazelik yaptı? diye sormazlar mı? Bu töhmet nasıl AKP’ye oy verenlere hakaretse Şefik Çakıcı’da birilerine şirin gözükmek adına İstanbul’da İmamoğlu’na oy verenlere Boyabat’ta İYİ Parti’ye dolayısı ile CHP’ne oy verenlere, Türkiye de kendisi gibi düşünmeyenlere bu sözleri ağır bir hakarettir.

Bu söyleme CHP teşkilatlarının tepki vermemesi de bana göre ilginçtir. En azından CHP’nin bu tür söylemlere sert tepki göstererek haksız eleştirilerin önüne geçmeleri gerekmektedir. Biz bu ülkeyi bölecek, insanımızı kutuplaştıracak her türlü söyleme karşıyız. Her şeyin hukuk içerisinde yapılmasından ve hukuk dahilinde hesabının sorulmasından yanayız. Memleketi kayyuma teslim etmek için seçim yapanlar bu uygulamayı hukukun önüne geçirirse o kayyum bir gün seni de, beni de öper vesselam..

Amma kendim içinde sizinde içinde Japon atasözü ile özetleyelim bu durumu isterseniz; “ZAFER PEK BİR ŞEY ÖĞRETMEZ, YENİLGİ ÇOK ŞEY ÖĞRETİR”…

Etiketler: »
Share
boyabatbadanaboya_boyabatdekorasyon_boyabatduvarkagiti_boyabatparkeisleri_boyabatyerdosemeleri_boyabatpvcdograma_boyabatsimsirdekorasyon02000999.gif
#

SENDE YORUM YAZ

6+4 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • Boyabat Esnaf Sanatkarlar Odası Başkan Adayı Şükrü Baş Basın Açıklaması

  16 Ocak 2022 Ekonomi, Genel, Tüm Manşetler

  Boyabat Esnaf Sanatkarlar Odası Başkan Adayı Şükrü Baş Basın Açıklaması Boyabat Esnaf ve Sanatkarlar Odası adayı Şükrü Baş ve listesindeki yönetim kurulu üye adayları basın mensuplarıyla bir araya geldi.
 Boyabat Esnaf ve Sanatkarlar Genel Kuruluna az bir süre kala aday Şükrü Baş ve yönetim kurulu üye adayları bir araya geldi. Baş, bu süreçte esnafın en iyi şekilde temsil edilmesi gerektiğini ve 22 Ocak tarihinde yapılacak olan seçimde, esnaf ailesi için yeni bir sayfanın açılması gerektiğini belirtti.
Baş, “Esnafımız büyük bir aile, esnafları...
 • Başkan Çakıcı Boyabat Halkı Bu Sorunları 2022 Yılında da Yaşayacak mı?

  15 Ocak 2022 Eğitim, Ekonomi, Genel, Tüm Manşetler

  Başkan Çakıcı Boyabat Halkı Bu Sorunları 2022 Yılında da Yaşayacak mı? 15 Ocak 2022 Türkiye'nin bir çok belediyesi halk ekmek fabrikaları ile  kamu hizmetini vermektedir. Boyabat halkı ve fırıncı esnafı  bayramlarda ve yaz sezonunda ekmek konusunda sorunlar yaşamaktadır. Yıllardır bu sorunlar yaşanırken, Boyabat belediyesinin konuya sessiz kalması tepki ile karşılanıyor. Boyabat halkı belediyeden vatandaşı ilgilendiren hizmetler bekliyor. Boyabat halkının bugüne kadar kulesi olmadı. jet skiye de  ihtiyaç duymadı. Fakat ucuz ekmeğe ihtiyaç  duy...
 • Ali Babacan : ‘Ülkeyi hukukla, adaletle, her şeyiyle toparlamamız gerekiyor’

  15 Ocak 2022 Genel

  Ali Babacan: ‘Ülkeyi hukukla, adaletle, her şeyiyle toparlamamız gerekiyor’   DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Osmaniye’de esnafı ziyaret etti, vatandaşla buluştu. Vatandaşlar, ekonomideki kötü gidişattan dert yandı.   Çiftçilik yapan bir vatandaşın “Çiftliğimizde hayvan dahi kalmadı. Köyde bu sene buğday eken kalmadı. Herkes yiyeceğini ekti.” sözlerine karşılık Babacan “Tarım, hayvancılık çok zor artık. Ne kadar çok üretsen o kadar zarar ediyorsun.” dedi.   “Zarar ediyor herkes o durumda. Geldim buraya çiçek satıy...
 • Bağımsız Türkiye Partisi liderinden Mansur Yavaş’a ziyaret

  15 Ocak 2022 Ekonomi, Genel

  BTP liderinden Mansur Yavaş’a ziyaret Bağımsız Türkiye Partisi Genel Başkanı Hüseyin Baş Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ile görüştü Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkanı Hüseyin Baş Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaşı makamında ziyaret etti. Görüşmede BTP liderine BTP genel başkan yardımcıları Fuat Şengül, Lütfullah Önder, İbrahim Yıldız, Emre Polat ve İsmail Çetin de eşlik etti. Görüşme sonunda BTP Genel Başkanı Hüseyin Baş Ankara Büyükşehir Belediye B...