Başlık
Başlık

Sayın Başkan Ateş yakmayalım, Sigara izmariti ve Çöp atmayalım, Ama Ormanı Keselim mi?

Boyabat Belediyesi aylık olağan meclis toplantısında görüşülen ve meclis gündeminin 5. maddesinde yer alan “Camikebir Mahallesi 650 ada, 4 parsel (Emniyet Müdürlüğü arkasında bulunan Belediyeye ait orman) alanda  imar ve plan değişikliği”

04 Ağustos 2021 0 views 0

 

Boyabat Belediye başkanının sözleri ile yaptıklarının birbirine uymaması dikkatlerden kaçmıyor. Sosyal medya hesabından ülkemizin bir çok yerinde çıkan yangınlar için vatandaşlarımıza haklı olarak uyarıda bulunan Boyabat Belediye başkanının, bu paylaşımına rağmen 3 Ağustos’ta aldığı ilginç meclis kararı ile Boyabat’ın merkezindeki ormanlık alanı imara açarak yok etmeye çalışması, İYİ Partililer’in de tepkisine neden oldu.

 

Boyabat Belediye başkanı sosyal medya hesabından; “Gelecek Nesillerimizin Emaneti Ormanlarımızı Koruyalım…. Cennet ülkemizin dört bir yanında çıkan yangınlar ciğerlerimizi yaktı. Bunun için lütfen ormanlık alanlarda; Ateş yakmayalım; Sigara izmariti; Çöp atmayalım” gibi olumlu sözlerine yer vermişti. Aynı Boyabat belediye başkanı İYİ Partili meclis üyelerinin red vermesine rağmen 3 Ağustos 2021 Salı günü yapılan Boyabat Belediyesi aylık olağan meclis toplantısında görüşülen ve meclis gündeminin 5. maddesinde yer alan “Camikebir Mahallesi 650 ada, 4 parsel (Emniyet Müdürlüğü arkasında bulunan Belediyeye ait orman) alanda imar ve plan değişikliği” ile Boyabat merkezde bulunan bu ormanlık alanı da, önceki senelerde Stadyum Caddesinde, bu sene ise 75. Yıl Caddesinde bulunan ağaçları yok ettiği gibi, yok etmeyi planlıyor.

Sayın Boyabat Belediye Başkanı yapmış olduğunu güzel paylaşımınız için Kamuoyu adına teşekkür ediyoruz..

Kamuoyu Adına Soruyoruz…

Seçildiğiniz ilk yıllarda Stadyum Caddesinde çevre halkının sulayıp büyüttüğü, gölgesinde oturdukları ıhlamur ağaçlarını keserek, caddede yeşili yok ettiniz. Bu yıl ise 75. Yıl Caddesinde bulunan ıhlamur ağaçlarını keserek yok ettiniz. Şimdi süslü laflarla sosyal medya hesabınızdan vatandaşlara iyi örnek olmaya, yol göstermeye çalışıyorsunuz. Ancak ormanı yakmakla, yok etmek arasındaki farkı idrak edebiliyormusunuz? Boyabat halkını yıllardır zehirlenmesine neden olduğunuz yetmedi. Şimdide rahat nefes almasını mı hazmedemiyorsunuz?

O ağaçların, o alanın kaç yılda yetiştiğini, kaç yılda oluştuğunu biliyormusunuz?
Ormanlık olan size bertaraf edilsin diye mi, korusun diye mi emanet edildi?
Yoksa ağaç kesmek sizin hobiniz mi?

Ya da küçükken ağaçtan düştünüz, ağaçlardan intikam mı alıyorsunuz?

Buradan yetkililere sesleniyoruz,  ağaç katliamına son verilmesini sağlayın. En azından sizin ağaç düşmanı olmadığınızı tahmin ediyoruz.

HABERİMİZE SÜSLÜ LAFLARLA DEĞİL, MANTIKLI ve KAMUOYU YARARINA VERİLECEK HER CEVAP AYNEN YAYINLANACAKTIR

Başlık
BENZER KONULAR
YORUM YAZ

Vefat Edenler