logo

Sağlık Tesislerimiz HIMSS Stage 6 Sertifikasını Almaya Devam Ediyor

26 Ocak 2021 Boyabat ve Gerze Devlet Hastaneleri HIMSS Stage 6 (Health care Information and Management Systems Society) kriterlerini yerine getirerek dijital hastane statüsüne geçti.

 

Sağlık alanında hız, güven ve tasarruf devrimi niteliğini taşıyan dijital hastane çalışmalarına bir süre önce başlayan sağlık tesislerimiz HIMSS Stage 6 (Healthcare Information and Management Systems Society) belgesinin alınması için gereken şartları karşılayarak dijital hastane ünvanı almaya hak kazandılar. Hasta güvenliğinin sağlanması konusunda üst düzey önlemler içeren, aynı zamanda kağıt ve röntgen filminin fiziki kullanımına gerek duyulmadan tamamen dijital olarak çalışan sağlık tesislerimizde maliyetleri asgari seviyeye düşürerek, sağlık kayıtlarının güvenilir bir şekilde tutulması, saklanması ve rapor edilmesine imkan sağlayan bu sistem ile teşhis ve hasta işlemleri de hız kazanıyor. Ayrıca Pandemi sürecinde de virüs bulaş riskine neden olan kağıt ve evrak tarzı materyallerin kullanılmıyor olması da olası bulaş riskini minimum seviyeye de tutacaktır.

 

Sağlık İl Müdürü Dr. Fatih Reyhanlıoğlu; “Türkiye’de sayılı hastanelerde bulunan HIMMS 6 sertifikasına ilimizde ilk olarak 2020 Eylül ayında Ayancık Devlet Hastanesi sahip olmuştur. Akabinde Gerze ve Boyabat Devlet Hastaneleri yöneticilerinin girişimleri neticesinde çalışmalar başlatılmış ve söz konusu sağlık tesislerimiz de 2021 Ocak ayı içerisinde HIMMS Stage 6 sertifikasını alarak dijital hastane statüsünde yerini almıştır. Sağlık Bakanlığımızın sağlıkta gelişim ve dijital dönüşüm hedefleri doğrultusunda hareket etmeye devam edeceğiz, hedefimiz tüm sağlık tesislerimizin dijital hastane statüsünde yer almasıdır. 

Etiketler: » » » » » » » » » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ