Başlık
Başlık

Ramazan Bayramında Boyabat ‘tada Trafik ve Asayiş Tedbirler ve Önlemler Artırıldı

Ramazan Bayramında Boyabat ‘tada Trafik ve Asayiş Tedbirler ve Önlemler Artırıldı.  Ramazan Bayramı dolayısıyla karayollarında trafik hareketliliği artarken, İçişleri Bakanlığı da tedbirlerini en üst seviyeye çıkardı

03 Mayıs 2022 14 views 0
Ramazan Bayramında Boyabat ‘tada Trafik ve Asayiş Tedbirler ve Önlemler Artırıldı.  Ramazan Bayramı dolayısıyla karayollarında trafik hareketliliği artarken, İçişleri Bakanlığı da tedbirlerini en üst seviyeye çıkardı. Bakanlık 81 İl Valiliğine “2022 Yılı Ramazan Bayramı Trafik Tedbirleri” konulu genelge gönderdi. Genelgeye göre Ramazan Bayramında alınacak tedbirler bayram tatili öncesi 29 Nisan’a başladı. 09 Mayıs’a kadar sürecek.
 
Bayram tedbirleri kapsamında polis ve jandarma trafik ve asayiş  ekipleri müşterek denetimler gerçekleştiriyor Jandarma trafik sorumluluk bölgelerinde, araç trafiğinin ve kazaların yoğunlaştığı güzergahlarda da karma ekipler marifetiyle denetimler artırılarak, kural ihlallerinin en aza indirilmesi ve bu sayede ölümlü kazaların önlenmesi sağlanacak.
Bu kapsamda Boyabat İlçe Emniyet Müdürlüğüne bağlı asayiş ekipleri devriyeler halinde Adnan menderes bulvarı üzerinde ve halkın yoğun olduğu bölgelerde denetimlerine devam ederken, trafik ekipleri ana cadde üzerinde trafik akışının tıkanmaması için çalışmalarını artırdı. 
Sinop, Boyabat- Kastamonu Boyabat arasında ise, Boyabat Osman köy mevkiinde bulunan Bölge Trafik Denetleme istasyonu da  denetimlerini artırarak sürücüleri özellikle emniyet kemeri, seyir halinde cep telefonu görüşmeleri, aşırı hız konularında uyardı.
BENZER KONULAR
YORUM YAZ

Başlık
Başlık
Başlık
Başlık
Vefat Edenler