logo

Projenizi Başınıza Çalın : Nedir Bu Rezalet?

5 Kasım 2019 Burası tarihi Boyabat İnönü okulu, bir zamanlar eğitim vererek topluma bilgi aktaran, topluma eğitim veren, ülkeyi idare edebilecek insanlar yetiştiren, medeniyeti insanlara aşılayan bu okul şimdi adeta fuhuş ve uyuşturucu yuvası haline geldi. Siyasilerin ve bürokratların duyarsızlığının Boyabat’ta hat safhaya geldiğinin göstergesi değil mi bu görüntüler?

 

12-13 yaşındaki çocukları buradan sürekli uzaklaştırıp, uyaran Boyabat polisi neredeyse burayı mesken tutacak. Virane mi? Meyhane mi? Kerh… mi_ haberimiz sonrası, projeler ortaya çıkmış adeta birileri su yüzüne çıkmaya çalışmıştı.

Çakmak dolum tüplerini  kullanan bu çocuklar uzaydan gelmedi. bunlardan birisi, sizinde evlatlarınızdan olamaz mı? Burada bulunan çakmaz gaz tüpleri ve boğum yapılarak kullanılan küçük su pet şişeleriyle ibadet yapmadıkları da ortadadır. Çocuklarımızı korumak, çocuklarımızı bu tür yanlışlıkları anlatmak, çocuklarımıza uyuşturucu hakkında bilgi vermek sadece kolluk kuvvetlerinin görevimidir. Boyabat’ta başka kurum yok mu?  Nerede  diğer kurumlar? Bir eğitim kurumuna ait binada yaşananlar ile topluma nasıl bir gelecek hazırladığınız ortada değilmidir?

Boyabat’ta kendisini Şehr’ül Emin görerek hareket edenler, 11 katlı binaların yeri gibi başka planların mı peşindeler?

Belediye panolarına boy boy bilgisayarda foto şhopla proje resimleri hazırlamakla memleket idare mi ediliyor? Gençlerin topluma kazandırılması için hangi adımları attınız? Boyabat öğretmen evinden daha öncelikli eğitim konusunda daha acil ihtiyacımız yok mu?

Samsun Kültür Varlıkları Koruma Kurulu kültür varlıklarımızı böylemi koruyor?

Etiketler:
Share
#

SENDE YORUM YAZ