Başlık
Başlık

Olay Sinop 15 Eylül Gazeteciler Cemiyetince de Kınandı

Olay Sinop 15 Eylül Gazeteciler Cemiyetince de Kınandı Doğan Haber Ajansında (dha)   muhabirlerinin polis tarafından sözlü ve fiziksel saldırıya uğramalarını  Sinop 15 Eylül Gazeteciler Cemiyeti tarafından da kınadı.

17 Eylül 2022 17 views 0

Olay Sinop 15 Eylül Gazeteciler Cemiyetince de Kınandı

Doğan Haber Ajansında (dha)   muhabirlerinin polis tarafından sözlü ve fiziksel saldırıya uğramalarını  Sinop 15 Eylül Gazeteciler Cemiyeti tarafından da kınadı.

 

Sivas 4 Eylül Gazeteciler Cemiyet Başkanı Muhittin Karahan, polis saldırısına uğrayan DHA muhabirleri Hüsnü Ümit Avcı ve Arife Defne Arslan için geçmiş olsun mesajı yayımlayarak, yapılan saldırıyı şiddetle kınadıklarını ve konunun takipçisi olacaklarını söyledi.

Demirören Haber Ajansı muhabirleri Hüsnü Ümit Avcı ve Arife Defne Arslan’ın Bahtiyar bostan Mahallesi üzerinde bulunan bir apartmanda çıkan yangını haberleştirmek için gittikleri bölgede polis memurunun fiziksel ve sözlü saldırısına uğramasına tepki gösteren Sivas 4 Eylül Gazeteciler Cemiyet Başkanı Muhittin Karahan, “Gazeteci arkadaşlarımız Hüsnü Ümit Avcı ve Arife Defne Arslan görevi sadece yangın bölgesinin güvenliğini sağlamak olmak olan bir polis memuru tarafından tekme ve yumruklarla darp edildi. Polis memuru tarafından saldırıya uğrayan muhabirlerimizin fotoğraf makineleri ve kameraları da ellerinden alınarak kırılmak istendi. Kamuoyunu bilgilendirmek için görevini mesai mefhumu gözetmeksizin yerine getiren muhabirlerimize yönelik olarak gerçekleştirilen bu saldırıyı tüm gazetecilere yapılmış kabul ediyoruz. Aynı polis memuru daha öncede benzer bir olayda yine meslektaşımıza saldırıda bulunmuş maalesef gereken yapılmamıştı. Defalarca aynı üslupla ve şiddetle gazetecilere engel olmaya çalışan polis memurunun bu saldırısını şiddetle kınıyoruz. Konuyu takip eden Sayın Sivas Valisi Yılmaz Şimşek ve Sayın Emniyet Müdürü Burhan Akçay’ın gerekeni yapacağını umuyoruz. Sivas 4 Eylül Gazeteciler Cemiyeti olarak yargıya da intikal eden konunun takipçisi olacağız.” dedi.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

Başlık
Başlık
Başlık
Başlık
Vefat Edenler