Başlık
Başlık

Boyabat Fatih Sultan Mehmet İmam Hatip Ortaokulunda Yapılan Kan Bağışında Kuyruk Oluştu

Boyabat İlçesi Fatih Sultan Mehmet İmam Hatip Ortaokulu Kızılay Kulübü toplum hizmeti çalışması kapsamında Samsun Kızılay Şubesi ile ortak olarak düzenlediği kan bağışı kampanyası bugün Fatih Sultan Mehmet İmam Hatip Ortaokulunda gerçekleştirildi.

15 Kasım 2018 31 views 0

15 Kasım 2018   Boyabat İlçesi Fatih Sultan Mehmet İmam Hatip Ortaokulu Kızılay Kulübü toplum hizmeti çalışması kapsamında Samsun Kızılay Şubesi ile ortak olarak düzenlediği kan bağışı kampanyası bugün Fatih Sultan Mehmet İmam Hatip Ortaokulunda gerçekleştirildi.

Kan bağışı konusunda farkındalık yaratmayı ve yetişme çağındaki öğrencilere toplumsal bilinç aşılamayı amaçlayan  Boyabat Fatih Sultan Mehmet İmam Hatip Ortaokulunun düzenlediği bu etkinliğe Boyabat Belediye Başkanı Şefik Çakıcı, Boyabat ilçe milli eğitim müdürü, okul yöneticileri, kurum amirleri, Boyabat ilçesinde görev yapan öğretmenler ve Boyabat halkı büyük ilgi gösterdi. Kan bağışı kampanyası sonucunda Boyabat’ta ilk defa ortalamanın çok üzerinde kan bağışı yapıldı.

1 günde 75 kişi kan bağışı yaptı. Ayrıca kemik iliği/kök hücre konusunda da bilgilendirme yapılırken, 13 kişi Gönüllü olarak kişiler kemik iliği/kök hücre bağışçı adayı oldu.37 kişi ise şartlar uygun olmadığı için kan veremezken, çok sayıda kişi ilerleyen saatlere kaldı

Etkinlikte konuşan Fatih Sultan Mehmet İmam Hatip Ortaokulu okul müdürü Halil Gündoğdu, bu kampanyayı düzenleyen Kızılay Kulübü danışman öğretmeni Mesut Altunay’a ve kampanyaya katkı sunan herkese teşekkür etti

 

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

Başlık
Başlık
Başlık
Başlık
Vefat Edenler