Örnek Resim

logo

26 Şubat 2019

Muammer Bilgiç”Toplumların Sömürülmesi Kötüdür, Daha Kötüsü Toplumların Sömürülmeye Müsait Olmasıdır”


admin
ezgifm@hotmail.com

Boyabat İlçesinde Anadolu Gençlik Derneği tarafından düzenlenen gecede Tarihçi -Yazar Muammer Bilgiç tarafından “Erbakanı Anma ve Anlama” konferansı verildi.  

boyabat_gozde_avm_kinfeksiyon_bim_a101_sok_ruhi_kardelen_kampanyalar_aakkabicilar_kunduracilar.gif
boyabat-kuryap-isi-sistemleri-taksitle-dogalgazkefilsiz-senetsiz-evkalmayacak.gif

Boyabat Anadolu Gençlik Derneği Temsilciliği tarafından Boyabat 15 Temmuz Şehitler Kültür Merkezi’nde düzenlenen gecede AGD Genel Başkan Yardımcısı Muammer Bilgiç tarafından “Erbakan’ı Anma ve Anlama” konferansı verildi. 

Kuran-ı Kerim Tilaveti okunuşuyla başlayan programda AGD Sinop Şubesi Başkanı Mahfuz Doğan Karaman, Tarihçi -Yazar Muammer Bilgiç’e ve salondaki katılımcılara teşekkür etti. 

Konuşmacı olarak sahneye çıkan AGD Genel Başkan Yardımcısı Muammer Bilgiç, İslam coğrafyasının hep kavgaların, ateşlerin, çatışmaların kavgaların olduğu bölge olduğuna dikkat çekerek; “Hep diyoruz ki ‘Dış güçlerin oyunu’ Ama oyunu çeviren dış güçler, oyuna gelen biz. Biz çocuklarımıza ne anlatıyoruz da, ne öğretiyoruz da, bizim çocuklarımız oyuna geliyor. 

Toplumların sömürülmesi kötüdür, ama daha kötüsü toplumların sömürülmeye müsait olmasıdır. Biz aklımızı kullanmazsak, geçmişe bakıp, geçmişteki olayların sonuçlarını görmez isek, sömürülmeye devam eder, bu işin içinden çıkamayız. Müslüman, sadece Kur’an okumakla mükellef değil, aynı zamanda çevresinde ne olup bittiğini anlamakla da mükelleftir. Maalesef biz bunları yapmıyoruz.  

 

Necmettin Erbakan’a kim iftira etmişse, kim hakaret etmişse hiç kin tutmayıp doğru bildiklerini yapmaya devam ettiğini söyleyen Bilgiç; “Erbakan, asla şiddete başvurmadı, herkese ılımlı davranıp ikna etme yoluna gitti. Demokrasiden kasıt, 50 kişinin dediği olsun, 49 kişinin burnu sürtülsün değildir. Demokrasi, 99 kişinin karşısındaki bir kişinin haklarına, düşüncelerine saygı duyup, tahammül edebilmektir. Demokrasi çoğunluğun azınlığa tahammülüdür.  

Erbakan’ın Laiklik anlayışına da değinen Bilgiç; “Erbakan hocaya soruyorlar Laiklik nedir diye Hoca da ‘Laiklikten kasıt şuysa yaşamalıyız, haramla helal Müslüman içindir, mal mülk ise her insan içindir’ diyor. Biz müslüman olsun ya da olmasın, herkesin hakkını gözetmek, korumakla mükellefiz. Ramazan ayında, bir başkasına oruç musun değilmisin diye soramayız, aç mısın tok musun diye sormalıyız. Kimsenin inancını, ibadetini sorgulayamayız. 

 

Hocanın hiç kimseyi ötekileştirmediğine de değinen Bilgiç; “Hocamız ülke menfaati için CHP ile de birlikte hükümet kurmuştur, diğer partilerle de hükumet kurmuştur. Bu ülkenin sağcısını da solcusunu da insan olarak gördü. Nezaketini hiçbir zaman kaybetmedi. Türkiye’nin buna ihtiyacı var. Sağcısıyla solcusuyla, Türküyle Kürdüyle, alevisiyle sunnisiyle karşılıklı oturup konuşabilmeliyiz. İşte dış güçler yapıyor diyoruz ya. Eğer siz kendi içinizde birleşemiyorsanız, anlaşamıyorsanız, kabahati kendinizde aramalısınız.” dedi. 

 

Bilgiç konuşmasının sonunda, Erbakan Hocanın hükümetleri döneminde izlediği doğru ekonomik politikalarının faiz lobisini rahatsız ettiğini ve bir sürü komplolar kurulduğunu sinevizyon gösterimiyle anlatıp, artık bu oyunlara gelmemeliyiz, birlik olmaktan başka çarenin olmadığını ifade ederek konuşmasını tamamladı.   

 

Konferans sonunda Boyabat AGD Kadın Kollarına vekaleten Hamdi Tekin tarafından Muammer Bilgiç’e konferans için teşekkür edip, plaket takdim etti. 

 

Bilgiç, daha sonra okuyucularına kitaplarını imzaladı.  Konferansa İYİ Parti Boyabat Belediye Başkan Adayı Hasan Kara, CHP İlçe Başkanı Murat Sezer, İYİ Parti İlçe Başkanı Mithat Mor, Saadet Partisi İlçe Başkanı Mustafa Cennetoğlu, Sinop AGD Şube Başkanı Mahfuz Doğan Karaman ve vatandaşlar katıldılar.

Etiketler: »
Share
boyabatbadanaboya_boyabatdekorasyon_boyabatduvarkagiti_boyabatparkeisleri_boyabatyerdosemeleri_boyabatpvcdograma_boyabatsimsirdekorasyon02000999.gif
#

SENDE YORUM YAZ

1+9 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • MHP Sinop İl Başkanlığına Hikmet Çınar Atandı

  26 Ocak 2022 Ekonomi, Genel, Tüm Manşetler

  Milliyetçi Hareket Partisi Sinop İl Başkanı Ali Çakır ve yönetiminin parti genel merkezi tarafından görevinden alınmasıyla boşalan, Sinop Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanlığına, Milliyetçi Hareket Partisi  Ayancık İlçe Başkanı Hikmet Çınar atandı.  Hikmet Çınar,  Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi’nden 1989 yılında mezun oldu. Askerlik görevini Asteğmen rütbesi ile Mardin'in Kızıltepe ilçesinde Suriye sınırında Karakol komutanı olarak tamamladı.  ...
 • Boyabat Yeni İnan Turizm Hizmetinizde

  26 Ocak 2022 Ekonomi, Genel, Tüm Manşetler

  YILLARIN OLDUĞU DENEYİMLİ KADROMUZ İLE YENİ İNAN TURİZM OTOBÜS İŞLETMESİ HER AKŞAM İSTANBUL SULTANBEYLİ,ÇORLU VE SAMSUN SEFERLERİ DEVAM ETMEKTEDİR. AYRICA YENİ İNAN TURİZM DURAĞAN'DAN HER AKŞAM SAAT 18.00DE , BOYABAT'TAN 19.00 DA İSTANBUL'A, PAZARTESİ,SALI, PERŞEMBE VE CUMARTESİ GÜNLERİ ÇORLU'YA HAREKET ETMEKTEDİR. SON MODEL KONFORLU OTOBÜSLERİMİZLE SİZLERE RAHAT BİR TOLCULUK SUNAN YENİ İNAN TURİZM OTOBÜS İŞLETMESİ HER SABAH 07.30 BOYABAT'TAN, 08.00 DE DURAĞAN'DAN HAVZA VE SAMSUN'A, SAMSUNDAN 17.00 DE BOYABAT'A HAREKET EDİYOR. YENİ İN...
 • Sinop MHP İl Başkanı ve yönetimi görevden alındı

  25 Ocak 2022 Ekonomi, Genel, Tüm Manşetler

  Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Sinop İl Başkanı Ali Çakır ve yönetimi görevden alındı MHP Sinop İl Başkanı Ali Çakır ve Yönetimi parti genel merkezi tarafından görevden alındığı bildirildi. Milliyetçi Hareket Partisi Sinop İl Başkanlığının konuyla ilgili açıklama yapması bekleniyor  ...
 • Tosya’da Sahibinden Kiralık Tuğla Fabrikası

  25 Ocak 2022 Eğitim, Ekonomi, Genel, Tüm Manşetler

  Özen tugla kiremit Sanayi Ticaret Anonim Şirketine ait İstanbul yolu 9.km Kastamonu/Tosya fabrikamız faal olarak sürekli çalışmaktadır makine ve ekipmanları hepsi mevcuttur hammadde sıkıntısı yoktur. Topraklığı ardır. Tosya'da Sahibinden Kiralık Tuğla Fabrikası Çalışır vaziyetteki fabrikayı çalıştırmak isteyenlerin  0538 046 43 86 numaralı telefondan Osman Öngür'den gerekli bilgileri alabilirler ...