Başlık
Başlık

Milli Eğitim Bilime ve Sanata Engel Olma Kurumu Değildir.

Milli Eğitim Bilime ve Sanata Engel Olma Kurumu Değildir. Milli Eğitim Temel Kanın unda da yerini bulduğu üzere amacımız geleceğimizin teminatı gençlerimizi en iyi şekilde yetiştirmek olduğu gerçeğini Eğitim

08 Eylül 2022 14 views 0

Milli Eğitim Bilime ve Sanata Engel Olma Kurumu Değildir.

Milli Eğitim Temel Kanın unda da yerini bulduğu üzere amacımız geleceğimizin teminatı gençlerimizi en iyi şekilde yetiştirmek olduğu gerçeğini Eğitim İş Sinop Şubesi olarak bir kez daha bizzat bu işin başında bulunanlara hatırlatma gereği duymanın üzüntüsünü yaşıyoruz.

Hükümet Konağına yeni yer bulma konusu ne yazık ki dönüp dolaşıp okullarımızı ve oralarda eğitim gören yavrularımızı bulup onlara bir tehdide dönüşmektedir. Defalarca yaşadığımız ve her defasında çabalarımızla engellediğimiz bu duruma şimdi de yetenekleriyle ön plana çıkmış olan çocuklarımızın eğitim gördüğü Bilim Sanat Merkezimiz de nasibini almış durumda. İşin en acıklı olanı da Sinop Milli Eğitim Müdürlüğünün yani eğitim olgusunu korumanın merkezindeki kişilerin söylentiler asılsızdır yok böyle bir şey diyerek durumu geçiştirip adeta aldatmacayla Sinop Bilim Sanat merkezinin velilerini, öğretmenlerini ve en değerlimiz öğrencilerimizi, sürpriz bu binayı boşaltın resmi yazısıyla şok etmesi inanılır gibi değil. Kaldı ki bu binaya önceki binalarında daha yeni gönderilmiş olmalarına ve ancak yerleşmiş olmalarına karşın böyle bir muameleye maruz kalmış olmaları maddi ve manevi zarardan öte bir kazanç sağlamayacağının bilinmesine rağmen.

Sinop Bilim Sanat Merkezinin şehrin dışındaki başka bir binaya taşınmak istenmesi ister istemez akıllara şöyle bir soru da getiriyor, bu işin mimarı Milli Eğitim Müdürlüğü siz niye o binaya taşınmıyorsunuz? Evinize uzak diye mi. Ya çocuklarımız onların bu durumda yaşayacakları mağduriyet sizi hiç ilgilendirmiyor mu yoksa. Büyük bir çoğunluğunun şehir merkezindeki okullarda eğitim gördüğünü ve bu okullardan farklı saatlerde çıkıp çoğunlukla yürüyerek Bilim Sanat Merkezinde eğitim görmeye devam ettiklerini bilmiyor musunuz. Bu uygulamanız ilimizdeki Bilim Sanat Merkezini yok etmekten öteye geçmeyecektir. Çünkü şimdilik belli bir kısmı ilçelerden gelmekte olan öğrencilerimizin yakın zamanda ilçelerimizde yapımı bitmekte ılan Bilim Sanat Merkezlerine devam edeceği ama böylece merkez kontenjanı artmış haliyle merkezdeki öğrencilerimizin maddi yetersizlik ve velilerinin zaman uyumsuzluklarından dolayı buraya devam etmeleri mümkün olmayacaktır. Siz o zaman yanı başınızdaki evinizden çıkıp geldiğiniz koltuklarınızda rahat oturabilecek misiniz.

Biz Eğitim İş Sendikası olarak böyle bir girişim bırakın onaylamayı düşünmüş olmanızı bile anlamakta zorlanıyoruz. Biran önce bu büyük hatadan dönmenizi umuyoruz. Yoksa gelecekte eğitime, bilime ve sanata telafisi çok zor hasarları bırakma ihtimalinizden dolayı uyarıyoruz. Büyük önder Atatürk’ün “Yükselen yeni nesil gelecek sizsiniz” sözünü hatırlatıyoruz.

Eğitim İş Sinop Şubesi
Yönetim Kurulu adına
Celal Tuncay ŞAHBENDEROĞLU

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

Başlık
Başlık
Başlık
Başlık
Vefat Edenler