Başlık
Başlık

Marketlerde satışı yasak olan ürünler duyuruldu!

Tam kapanmanın başlamasıyla birlikte bazı illerde Umumi Hıfzıssıhha Kurulları marketlerdeki bazı ürünlerin satışına kısıtlama getirdi…

04 Mayıs 2021 9 views 0

Tam kapanmada kentlerden peş peşe ek tedbir kararları! Marketlerde bazı ürünlerin satışına kısıtlama

 

Türkiye’de koronavirüs tedbirleri kapsamında alınan 17 günlük tam kapanma kararı başladı. Tam kapanmanın başlamasıyla birlikte bazı illerde Umumi Hıfzıssıhha Kurulları marketlerdeki bazı ürünlerin satışına kısıtlama getirdi…

 

İçişleri Bakanlığı market genelgesi: Hangi ürünlerin satışı yasak, yeni düzenlemeler neler?

 

Genelgeye göre, marketlerde “zorunlu temel ihtiyaçlar dışındaki ürünlerin” satışına izin verilmeyeceği aktarılıyor ve şu düzenlemeler getiriliyor:

  • 7 Mayıs 2021 Cuma gününden itibaren marketlerde (zincir ve süper marketler dahil) temel gıda ve temizlik ürünlerinin yanı sıra sadece hayvan yemi, mamaları ile kozmetik ürünleri (parfümeri ve makyaj malzemeleri hariç) satılabilecek.
  • Daha önce getirilen alkollü ürün satışı kısıtlamasının yanı sıra marketlerde (zincir ve süper marketler dahil) elektronik eşya, oyuncak, kırtasiye, giyim ve aksesuar, ev tekstili, oto aksesuar, bahçe malzemeleri, hırdavat, zücaciye vb. ürünlerin satışına izin verilmeyecek.
BENZER KONULAR
YORUM YAZ


Başlık
Başlık
Başlık
Vefat Edenler