logo

Marka Şehir Boyabat’ta Köpekler Çocuklara Saldırdı

5.11.2019 Salı günü Boyabat’ta başıboş dolaşan ve gruplaşan 20 köpek, okula giden çocuklara saldırdı. Abat şehir, marka şehir Boyabat’ta  yaşanan bu olaya vatandaşlar tepki gösterdi

Boyabatsesi gazetesinin haberine göre, Yenimahalle Pervane  Sokak girişinde sabah saatlerinde okula gitmek isteyen 12 ve 6 yaşlarında iki kardeşe köpekler saldırdı.

Olayı gören baba köpeklerin arasına girerek çocuklarını köpeklerden kurtardı.Köpeklerin genelde il dışından ve köylerden getirildiğini ifade eden baba ” Köpekler bana da saldırdılar taşla tekmeyle köpekleri zor uzaklaştırdım,bu vakalar sık sık yaşanır hale geldi kimse olmasaydı çocuklarımı köpekler parçalardı.Mahalle olarak bu konuda mağdur durumdayız olası bir facianın önlenmesi için yetkililerden destek bekliyoruz” dedi.

 

Oysa Abat Şehir  Boyabat’ın, Boyabat Belediye Başkanı Şefik Çakıcı 15 Haziran 2017  tarihinde bu haberi basınla paylaşıp, Boyabat belediyesi resmi web sitesinde yayımlatmıştı. Yapılmayacağını düşündüğümüz servis edilen bu haberi haber niteliği taşımadığı için dikkate almamıştık. Aradan geçen seçim süreci ve 2.5 yıl zaman zarfında bir çivi dahi çakılmaması bizleri bu düşüncesini doğrulamıyor mu?

 

http://boyabat.bel.tr/tr-tr/haberler/454/hayvan-barinagina-baslandi

İlçe merkezinde, artık başıboş sokaklarda gezen köpeklerin de kendilerine özel bir sığınacağı mekân olacak.

Boyabat Belediyesi, vatandaşlar için tehlike oluşturan ve zaman zaman şikâyet konusu olabilen başıboş sokak köpeklerle ilgili tepkileri değerlendirdi.  Toplanan sokak köpekleri ise Yenimahalle de Belediyeye ait köpek barınağında koruma altına alınacak.

Boyabat Belediyesi insan ve çevre sağlığını benimseyerek ilçede sahipsiz ve başıboş gezen köpekler için yapılan hayvan barınağıyla çevre ve hayvan sağlığına önemli bir katkı sağlanacağını ifade eden Belediye Başkanımız Şefik Çakıcı, yapılan barınağın sahipsiz hayvanlar için bir umut olduğunu ifade etti.

Belediye Başkanımız Şefik Çakıcı; “ilçemizde başıboş gezen sahipsiz ve terk edilen hayvanlar yıllardır bir sorun haline gelmişti. Bizde Boyabat Belediyesi olarak bu sorununun çözümü noktasında bir barınak yapmaya karar verdik. Öncelikle başıboş gezen, sahipsiz ve terk edilen köpekleri hayvan barınağımıza getirip burada yeme, içme ve barınma ihtiyaçlarını karşılayacağız. Barınakla ilgili çalışmalarımıza başladık. Barınakta köpeklerin aşılanması ve küpe takılması da yapılacak. Bundan sonrası için onların da sıcak bir yuvası, güzel bir mekanı olacak” diye konuştu.

Boyabat Belediyenin Barınak İle İlgili Reklam Afişi

Etiketler:
Share
#

SENDE YORUM YAZ