logo

Kışın Ortasında Anne Kız Eşyaları İle Sokağa Atıldılar

14 Ocak 2020 Küçük kızıyla Boyabat’ta yaşamını sürdürmeye çalışan kadına evlerinden tahliye kararı çıkınca eşyalarla birlikte sokakta kaldılar. Yaşamlarını sosyal yardımlaşmadan gelen yardımlarla sürdürmeye çalışan kadın evin tahliyesi için 1 hafta daha izin talebi için ev sahibine ne kadar yalvardıysa da olmadı

Saat 11.00 dolaylarında polis ekipleri ile  gelen yetkililer hamallar kanalı ile evde taşınmak için hazırlanmış kolileri ve eşyaları evin önündeki kaldırıma indirdiler. Öğlen yemeği için okuldan eve gelen ilkokul öğrencisi minik kız eşyaları kapının önünde kaldırımda görünce şoke oldu. Hemen yukarı çıkan minik kız çevrede olanları anlamaya çalıştı.

Eşyaların boşaltılması üzerine anahtarı teslim alan ev sahibinin 5 katlı evinin 1 katında kendi otururken, kiralık olan 4 dairesi de boş duruyor.

Vizyon şehir Boyabat’ta evinden  çıkarılarak sokakta kalan kadın ve kızı oturdukları evlerinin yanında bulunan yaklaşık 40 yıldır kullanılmayan harabe bir dükkana eşyalarını  çevredekiler yardımı ile yerleştirdiler. Kadın ve kızının tahliye esnasında soğuktan titredikleri de gözlerden kaçmazken, gözleri dolan anne ve kız kendilerini zorla gülerek çevreye olan mahcupluklarını gizleyemediler. 

 Çevredeki esnaflar ” Lanet olsun senin gibi hacıya” “bir kadın ve çocuk kışın ortasında evden çıkarılır mı? ” “Nerede bu ilçenin belediye başkanı, Kaymakamı, yazık değil mi  bu insanlara?” şeklinde sitemde bulundular. Anne kız şimdi elektrik ve suyu olmayan, çatısının ne durumda olduğu bilinmeyen bu harebe yerde yaşam savaşı verecekler

Boyabat Kamuoyu adına soruyoruz…

“Kendilerini Şehrül-emin diye tanıtan yöneticiler, gereksiz yerlere tonlarca para harcarken, kimin yediği belli olmayan yemeklere milyonlar harcarken, bu tür olaylar karşısında sessiz kalmanız, Abad şehirden berbat görüntüler değil mi?” “   Dicle kenarında bir kuzuyu kurt kapsa adli ilahi hesabını Ömer’den soracaktı. Bu nutuklarla milleti uyutan yöneticiler ve sivil toplum kuruluşları neredesiniz?” “Hani sosyal devlet nerede?”

 

 

 

 

 

 

Etiketler:
Share
#

SENDE YORUM YAZ