Başlık
Başlık

Kanlıca Mantarı Boyabat’ta Rekora Koşuyor 50 TL

Kanlıca Mantarı Boyabat’ta Rekora Koşuyor 50 TL Mantar mevsiminin gelmesi yağmurların yer yer yağması ile güneşi gören kanlıca mantarı gün yüzüne çıkmaya başladı. Fakat fiyatları gören vatandaş kanlıca mantarına uzaktan bakmakla yetiniyor.

23 Eylül 2022 0 views 0

Kanlıca Mantarı Boyabat’ta Rekora Koşuyor 50 TL

 

Mantar mevsiminin gelmesi yağmurların yer yer yağması ile güneşi gören kanlıca mantarı gün yüzüne çıkmaya başladı. Fakat fiyatları gören vatandaş kanlıca mantarına uzaktan bakmakla yetiniyor.

 

Eylül ayının ortalarında  köylü pazarında yerini almaya başlayan kanlıca mantarı bir kaç gündür tezgahlarda yerini almaya başladı. Mantar fiyatlarını soran vatandaşlar 520 tl cevabını alınca mantar almak yerine uzaktan bakmakla yetindiler. Yada tadımlık almanın yoluna baktılar. Köylüler ise fiyatların pahalı olmasını akaryakıta yüklediler. Uzak mesafelerden geldiklerini fiyatların pahalı değil, normal olduğuna yer verdiler. Benzin ve mazot fiyatlarından yakınan satıcılar bir kaç kişi gittikleri  bununda buna rağmen topladıkları bir kaç kilo mantarın neredeyse maliyetine verdiklerini dile getirdiler.

 

 

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

Başlık
Başlık
Başlık
Başlık
Vefat Edenler