Başlık
Başlık

KALDIRIM YASAĞINI HERKESE UYGULAYIN! AK KADROLARI MUAF TUTMAYIN…

Cumhuriyet Halk Partisi  Durağan ilçe başkanı Mustafa  EKER Durağan da uygulanmaya konulan kaldırımlarla ilgili çok sert konuştu.

13 Ağustos 2021 0 views 0

KALDIRIM YASAĞINI HERKESE UYGULAYIN! AK KADROLARI MUAF TUTMAYIN…

Cumhuriyet Halk Partisi  Durağan ilçe başkanı Mustafa  EKER Durağan da uygulanmaya konulan kaldırımlarla ilgili çok sert konuştu.

 

Eker;  uygulayıcıların kaldırım noktasında  esnafta Ak partili olan ya da mevcut yönetime muhalif olan ayrımı yaptığını ifade ederek; “1 Ağustos’ta uygulamaya konulan kaldırımların boşaltılması noktasında güç sahibi odaklar boşaltmazken,  ekmeğinin derdinde olan vatandaşlara yaptırım uygulanması ne kadar doğru?” diye sordu. Eker “Ak Parti  yönetiminde ya da Ak parti ye yakın olan  esnaflar birilerinden aldıkları güçle kanun ve yasaları, uygulamak için gelenlere karşı gelirken  yaptırımları diğer esnaflara uygulanmaya çalışılması Ak Parti’nin adalet anlayışıdır. Uygulayıcılarında,  uygulamaktan çekinen bürokrasisinin de kaymakamın da  sürülme korkusu yaşamasındandır” dedi.

Adaleti ve yasaları Ak  Parti ilçe teşkilatına teslim ettiğinizde oturulan makamlarda  temsil yeteneğinin kaybedileceğini devletin çökeceğini ifade eden Eker; “Önce güçlü olana uygulayın ki  makam sahibi olduğunuzu, devleti temsil ettiğinizi görelim. Yasa insan ayırmaz ama Ak kadroları ayıran, yasalardan muaf tutan parti devleti maalesef tüm ihtişamı ile Durağan’da kendini göstermektedir. Kamuoyu da bunları sorgulamaktadır. Madem uygulayacaksınız, toplumsal tepkiyi azaltıp kaldırımları kullanılır hale getirecekseniz bunu herkese uygulayarak adil olun. Ya herkese aynı ölçüde uygulansın ya da bırakın  esnaf kendi arasında rekabet etsin, sizin adaletsiz yaptırımlarınıza maruz kalmasın” açıklamasında bulundu.

 
DOĞAL YALANLARA ALIŞTIK!

Eker; Ak Parti’nin tüm Türkiye’de oy kaybettiğini ve ilk seçimde gidici olduğunu ifade ederek; “Bu gün kaybetme korkusu yaşayan, iktidardan nemalanan gruplar çirkin kalitesiz ve seviyenin dip yaptığı bir siyasi çizginin temsilcisi olmuşlardır.  Durağan hizmet beklerken laf cambazlığı yapanlar,  vatandaşın derdinden, göçen Durağandan çok kendi egolarını tatmin derdine düşmüşlerdir.  Yıllardır ‘geldi, geliyor, yapıldı, yapılıyor’ sözleri ile oyaladıkları Durağan’ı şimdi de getiriyoruz dedikleri ne zaman getirecekleri belli olmayan doğalgaz sözü ile vatandaşımıza uzun vadeli bir doğal yalan süreci başlatmışlardır. Bu gün doğalgazın gelmesi için  sürecin başlamasına veya ihale yapılmasında hangi zorluklar var? Bu gün doğalgaza kazma vuramıyorsunuz. Peki 2022’de ihale sürecini başlatabilir misiniz? Belli değil. Nereden biliyoruz; aynı dönemde başladığımız Boyabat’ta TOKİ bitmiş ama biz daha çıkamadığımız ihalenin tarihine gün veriyoruz.  Ak Parti doğal gazla  Durağan’ı, doğal yalanlarla da ülkeyi idare etmeyi bir alışkanlık haline getirmiştir ” dedi.

Başlık
BENZER KONULAR
YORUM YAZ

Vefat Edenler