Başlık
Başlık

Kaçırılan Sinoplu denizci ailesine kavuştu

Nijerya açıklarında 21 gün önce korsanların saldırısına uğrayan ‘Mozart’ isimli gemiden korsanlarca kaçırılan 15 gemiciden biri olan Sinoplu Vedat Aksan ailesine kavuştu.

15 Şubat 2021 10 views 0

Nijerya açıklarında korsanların saldırısına uğrayan “Mozart” gemisinden kaçırılarak 21 gün rehin tutulan aralarında Sinoplu bir denizcinin bulunduğu 15 Türk denizci Türkiye’ye geldi.

İstanbul Havalimanı VIP Salonu’nda aileleri ve Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu tarafından karşılanan denizciler, büyük mutluluk yaşadı.Gemi reis olarak görev yapan bir çocuk babası Sinoplu denizci Vedat Aksan’da eşine ve çocuğuna kavuştu.

Denizcileri tek tek havalimanının kapısında selamlayan ve geçmiş olsun dileklerini ileten Çavuşoğlu, ailelerine de “Gözünüz aydın” dedi.

Esaret altında geçen 21 günün ardından yurtlarına dönen Kaptan Mustafa Kaya, Adil Alkan, Mesut Meral, Hamza Orhan, İlyas Baş, Mustafa Benklioğlu, Gökhan Lale, Erdi Akman, Halil Gülçür, Gökhan Buran, Alper Şeker, Vedat Aksan, Doğancan Cengil, Melih Çetin ve Ünsal Dilsiz, pasaport kontrolleri tamamlanır tamamlanmaz sevinçle ailelerine ve yakınlarına sarılarak gözyaşı döktü.

Bakan Çavuşoğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın selamlarını da ilettiği denizcilerle toplu fotoğraf da çektirdi.

 

 

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

Başlık
Başlık
Başlık
Başlık
Vefat Edenler