Başlık
Başlık

İYİ Parti Sinop İl Başkanı Yılmaz ŞANLAN Öğrencilerin Yaşayacakları Sorunları dile getirdi. 

İYİ Parti Sinop İl Başkanı Yılmaz ŞANLAN Öğrencilerin Yaşayacakları Sorunları dile getirdi.  Sinop Bilim Sanat Merkezinin Osmaniye ye taşınması, öğrencilerin ders saatlerine yetişmesi ve ulaşım konusunda yaşanacak mağduriyetleri İYİ Parti Sinop İl Başkanı Yılmaz ŞANLAN dile getirdi. 

07 Eylül 2022 31 views 0

İYİ Parti Sinop İl Başkanı Yılmaz ŞANLAN Öğrencilerin Yaşayacakları Sorunları dile getirdi. 

Sinop Bilim Sanat Merkezinin Osmaniye ye taşınması, öğrencilerin ders saatlerine yetişmesi ve ulaşım konusunda yaşanacak mağduriyetleri İYİ Parti Sinop İl Başkanı Yılmaz ŞANLAN dile getirdi.

 

Facebook sayfasından paylaşımda bulunan İYİ Parti Sinop İl Başkanı Yılmaz ŞANLAN ;

Sinop Bilim Sanat Merkezinin Osmaniye ye taşınması, öğrencilerin ders saatlerine yetişmesi ve ulaşım konusunda yaşanacak mağduriyetler  göz önünde bulundurulmadan hesapsız kitapsız alınmış bir karardır. Sinop’un eğitim seviyesi son yıllarda iş bilmez ve liyakatsiz idarecilerin yüzünden ne yazık ki Türkiye başarı ortalamasının son seviyelerine düşmüştür. Daha öncede defalarca dile getirdiğimiz Gelincik ilköğretim Okulu’nun hasarlı bina olması hasebiyle eğitim öğretime kapatılması, fiziki şartlar ve öğrenci kapasitesi müsait olmayan Fatih ilk öğretim okulunda yığılmaya sebep oldu ve kapasitesinin üzerinde öğrenci alımı yapıldı, öğrenciler sabahçı öğlenci olarak ayrılarak ders saatleri düşürüldü ve çocuklarımızın geleceğiyle oynandı. Sinop il milli eğitim müdürlüğü daha gelincik mahallemizde ki derslik sorununu çözememişken, bilim sanat merkezini taşıyarak eğitime ikinci bir darbe vurmaya kalkmıştır. Bu sorunun makul bir akılla tekrar görüşülüp ne geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızı ne de velilerimizi mağdur etmeyecek bir çözüme kavuşturulmasını bekliyoruz…

Yılmaz Şanlan
İYİ Parti Sinop İl Başkanı

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

Başlık
Başlık
Başlık
Başlık
Vefat Edenler