Başlık
Başlık

İYİ Parti Sinop İl başkanı Yılmaz Şanlan ” Buradan Sn. Müdür Efendiye Soruyorum.”

İYİ Parti Sinop İl başkanı Yılmaz Şanlan ” Buradan Sn. Müdür Efendiye Soruyorum.”İYİ Parti Sinop il  başkanı Yılmaz  Şanlan’ın sosyal medya hesaplarından eleştirileri devam ediyor.

03 Ekim 2022 76 views 0

 İYİ Parti Sinop İl başkanı Yılmaz Şanlan ” Buradan Sn. Müdür Efendiye Soruyorum.”

İYİ Parti Sinop il  başkanı Yılmaz  Şanlan’ın sosyal medya hesaplarından eleştirileri devam ediyor. İYİ Parti Sinop il başkanı Yılmaz Şanlan bugün sosyal medya hesabından görülen lüzum üzerine başlıklı yazısında ;

Görülen lüzum üzerine;

Değerli hemşehrilerim bir il müdürü düşünün, başında bulunduğu kurumun resmen içini boşaltmış ve çalışamaz hale getirmiş. Başarısızlıkları, liyakatsizlikleri dillere dolanmış, resmi verilere yansımıştır.

Bu kurumun İl müdürü o kadar çizmeyi aşmış ki Ali kıran baş kesen durumuna gelmiş hatta ve hatta kabadayılığa soyunmuş durumdadır. Ama bilmediği bazı şeyler var. Kabadayılığın da kendine göre bir raconu vardır. Yazılı kuralları olmasa da gelenekleri ve töresi vardır. Kapısına geleni buyur eder , derdini anlatmaya çalışanı dinler. Lakin bu müdürün sergilediği tavır kabadayılığa da uymuyor. Ortada sadece kabalık var. Başkada bir şey yok !

Gelelim meseleye ; Sinoplu bazı hemşehrilerimiz çocukları, evlatları ile ilgili dertlerini anlatmak için gittikleri devletin kurumundan, devletin memuru tarafından kovulmuşlar. Bu durum bize aksetti, bizde bu kendini bilmez arkadaşın aklı başına gelir hemşehrilerimizden özür diler diye bekledik. Lakin, müdürün yaptığı yanına kar kaldı. Hemşehrilerimizinde kovulmaları ve yedikleri azar düştü paylarına.

Buradan Sn. Müdür efendiye soruyorum.

Eğitimciliğinle Sinop’u sınıfta bıraktığının ötesinde bir de derdini anlatmaya giden vatandaşlara fırça atıyorsun, azarlıyorsun, odadan kovuyorsun . Hayırdır müdür efendi sen babanın mülkünde mi oturuyorsun ? Yoksa sahibinin millet olduğu, herkesin hakkının olduğu devletin makamında mı oturuyorsun ? Vatandaşa hakaret etme, azar çekme, makamdan kovma yetkisini şahsınıza hangi mevzuat verdi ? Hangi kanun, hangi genelge verdi ? Senin maaşını kim veriyor sadakatini gösterdiğin siyasi erk mi, yoksa milletin vergilerinden toplanan paralardan devlet mi ? Tabiki devlet ! O makamlarda oturduğunuz sürece, işiniz devlete sadakat, millete hizmettir.

Sinoplu hemşerilerimizi azarlamak makamdan kovmak asla değildir.
Hiç bir hemşehrimiz bu muameleyi hak etmiyor. Benim tavsiyem size fazla gelen makamdan bir an önce ayrılmanızdır. Sinoplulara bu şekilde davranan bir il müdürünü ilimizde istemiyoruz…” cümlelerine yer vermiş

BENZER KONULAR
YORUM YAZ


Başlık
Başlık
Başlık
Vefat Edenler