Başlık
Başlık

İYİ Parti Sinop İl Başkanı “Biz Projeye değil Ranta karşıyız.”

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından Sinop il merkezimizde ki Dokuzoğlu Stadı’nın yerine, 33 milyon TL yatırım bedeliyle yeni ve modern bir stadyum kazandırılması düşüncesi ile 2019 yılında inşaatına başlanılan stadyumun, 10 bin seyirci kapasitesinin olacağı söylenmişti.

11 Mayıs 2022 48 views 0

İYİ Parti Sinop İl Başkanı “Biz Projeye değil Ranta karşıyız.”

Biz yatırımlara değil, israfa ve hesapsız kitapsız işlere karşıyız.

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından Sinop il merkezimizde ki Dokuzoğlu Stadı’nın yerine, 33 milyon TL yatırım bedeliyle yeni ve modern bir stadyum kazandırılması düşüncesi ile 2019 yılında inşaatına başlanılan stadyumun, 10 bin seyirci kapasitesinin olacağı söylenmişti. Büyük oranda inşaatı tamamlandı. Ancak stad bir türlü bitirilemiyor.

Sinop ilimizin böyle büyük ve yeni bir stada ihtiyacı vardı. Buraya kadar her şey normal.
Lakin şehrin coğrafi konumu, imar durumu, trafik sıkışıklığı göz önünde bulundurulduğunda, yeni stadın yapıldığı lokasyon doğru değildi. Biz böyle büyük bir yatırımın yerinin daha rahat bir güzergaha, trafik akışının ve otopark sorununun yaşanmayacağı bir mevkiiye yapılmasının daha uygun olacağını sözlü olarak dile getirmiştik.

Mevcut eski stadın antrenman sahası ve yürüyüş parkuru olarak kalmasında da bir sakınca yoktu.
Gelelim asıl sıkıntıya ; 2019 yılında 33 milyon bedel ile ihale edilen, bu gün ki tahmini bedeli de 100 milyon civarı olan şehir stadının zemininin bir kısmının belediyenin 70’li ve 80’li yıllarda dolgu alanı olduğu ve zeminin sağlam olmadığı, yeraltı sularının yoğun bulunduğu alanda olması hepimizin malumu.

Yeni yapılan Statda çatlaklar olduğu bir tarafının 3/ 5 santim çöktüğü, bu yüzdende geçici çözümler arandığı söylentilerini sıklıkla duyuyoruz. Stadın yan tarafında yapılan ve KYK’ ya öğrenci yurdu olarak kiraya verilen binada da aynı problemlerin olduğunu biliyoruz. Allah muhafaza, tribünler dolu iken basıncın ve yükün artması ile meydana gelebilecek bir çökmede binlerce kişinin canı tehlikeye girebilir.

Eğer söylentiler doğru ise, bu bozuk zemine bu kadar büyük bir yatırımın yapılmasına sebep olan yetkililer, siyasiler, bürokratlar devleti zarara uğratmanın bedelini nasıl ödeyecekler ?

Sinop adına, hemşerilerimiz adına muhataplara ve sorumlulara soruyoruz.
Söylentiler doğru mudur ?

Jeolojik çalışmalar yapılmışmıdır ?
Zemin etüdü yapılıp ,
Fora kazık derinlikleri ne kadardır ?

Fora kazık derinlikleri sağlam zemine kadar inmiş midir , yoksa belirli bir metrede mi kalmıştır ?

Yılmaz ŞANLAN
İYİ PARTİ SİNOP İL BAŞKANI

 

BENZER KONULAR
YORUM YAZ


Başlık
Başlık
Başlık
Vefat Edenler