Başlık
Başlık

İYİ PARTİ İLÇE BAŞKANI ÖNDER; MÜFTÜYE SERT ÇIKTI; DİĞERLERİ MÜSLÜMAN DEĞİL Mİ?

 İYİ Parti Durağan ilçe Başkanı Musa Önder Durağan ilçe müftüsüne sert çıktı. Önder; Durağan  İlçe Müftüsü A. Mustafa Yıldırım’ın katıldığı bir cenaze programında

01 Mart 2022 40 views 0

 İYİ Parti Durağan ilçe Başkanı Musa Önder Durağan ilçe müftüsüne sert çıktı. Önder; Durağan  İlçe Müftüsü A. Mustafa Yıldırım’ın katıldığı bir cenaze programında yapmış olduğu açıklamaya tepki gösterdi. İlçe müftüsünün katıldığı cenazede “Yüzde 100’ü müslüman olan Durağan’da İmam Hatip Ortaokulu haricinde Ortaokul  olmamalıydı.

 

4 yıldır görev yaptığım Durağan’da gelecek sezonda İmam Hatip Ortaokul’u haricinde okul olmamalı” şeklinde sözler sarfettiğini belirten Önder; “Müftü beye sormak gerekir: Annesinin hastalığından bahsetti. Annesini tedavi eden doktor hangi İmam Hatip Ortaokul’undan mezun oldu da annesini tedavi etti? Bu bir akıl tutulması değil midir? Yakışık alıyor mu? Bu ülkede çiftçiye, mühendise, doktora, savcıya, hakime vb. Meslek dallarına ihtiyaç yok mudur ki herkese imam olmasını tavsiye etmektedir? Elbette imama da ihtiyaç vardır ancak bu sözler sadece imam olsun anlayışına girerse bu ifadeler eleştirilebilir mahiyettedir.

 

Diğer branşlarda çocuklarını okutanlar, diğer branşlardan mezun olanlar bu ülkenin bir ferdi, hizmetkarı sayılmamış mı oluyor? Çevremizde ilahiyat mezunu var yanı sıra mühendis var, marangoz var, işçi, çiftçi, dişçi var. Her meslekten insan var. Şimdi burada şunu sormak istiyorum; “İmam Hatip Okulu’na gidenler müslüman diğer okullara gidenler değil” mi demek istiyor? İmam Hatip harici diğer okullarda da dini ders görülüyor. Her şeyden önce dürüst insan yetiştirmeliyiz. Müftü beyin yanlış anlaşılmaya meyilli olan bu sözlerini düzeltmeye davet ediyoruz” dedi.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ


Başlık
Başlık
Başlık
Vefat Edenler