Başlık
Başlık

İlçede Alınan Son Kararlar Bu Uyarıları Dikkate Almalısınız

İlçede Alınan Son Kararlar Bu Uyarıları Dikkate Almalısınız

22 Mart 2020 20 views 0

İlçede Alınan Son Kararlar Bu Uyarıları Dikkate Almalısınız

İlçede alınan son kararlar 22 Mart 2020  tarihinde Umuma açık yerlerin geçici olarak  son verilmesinin ardından  berber, kuaför, güzellik salonları akşam saat 18.00 itibariyle faaliyetlerine son verilmeye başlandı.

  Asker uğurlaması da sona erdi. Boyabat Hıfzıssıhha kurulunun son karaları da alındı. Boyabat ilçe emniyet  müdürlüğüne polis bağlı ekipler ise gün boyu 65 yaş üstü sokağa çıkanları uyarırken, evlerinde yalnız yaşayanlara da gerekli ihtiyaçları için  adeta iletişim aracı oldular. 

İlçe Umumi Hıfzıssıhhanın aldığı son kararlara göre,  yaşanan salgının vatandaşlarımızın etkilenmemesi için mesire alanı olarak kullanılan  Boyabat Kalebağı,  Kurusaray Köyü mesire alanı, Bürnük köyü mesire alanı,  Yiğren Köyü üç oluklar mesire alanın toplu olarak kullanılması alınacak tedbirler arasına alındı. Bazı vatandaşların yaşananlara duyarsız kalarak özellikle Camiler etrafında durmasına Polis ver Zabıta ekipleri izin vermiyor. Polis otosu sürekli seyir halinde bulunarak özellikle 65 yaş üstü vatandaşların sokağa çıkmaması için anonslar yapıyor. 65 yaş üstü ve kronik hastalığı olanlar bir yerden yere gitmek istediklerinde en yakın kolluk kuvvetlerinden  İletişim Merkezinden Seyahat Belgesi alacaklar.

Faaliyetlerine devam eden çay ocakları, lokantalar, pastaneler gibi işyerleri ise satışlarına izin verilirken, sandalyeler kullanıp dışında kalarak paket servis yapabilecekler. Ekmek satış yerlerinde ise vatandaşların ekmeklerle teması olmayacak,  gerekli önlemler eşliğinde bulunan satış elemanı tarafından kontrollü bir şekilde verilecek Ekmek veren satış elemanı  para ile temas halinde bulunmayacak ekmek ücretlerini  farklı çalışan alacak İlçede satış yapan marketleri önlem olarak en fazla 10 kişi müşteri alarak, yığıntı yapmayacaklar. Müşteriler kasada hesap ödemesinde bir birlerine karşı yeterli mesafede uzak olacaklar

 

Cenaze Merasimi kaldırıldı, sadece Mezarlık girişinde yada cenaze sahibi evinde sade bir merasim yapılacak, bir metre mesafesine dikkat edilecek.

Kurallara uymayanlara ve ihlal edenlere  ilgili mevzuatlar gereği 392 TL ile 3.000 TL arası İdari Para Cezasına çalışılacaktır.

 

BENZER KONULAR
YORUM YAZ


Başlık
Başlık
Başlık
Vefat Edenler