logo

Kaldırım İşgal Edilmiş Yayalar Azapta

14 Ekim 2019 Meydan projesi adı altında yapılan inşaatın neredeyse birçok kısmında sona gelinirken, dökülen hafriyat nedeniyle yaya geçişi olarak kullanılan kaldırım kapandı. Kaldırımı olmadığı yolda yaya vatandaşlara ciddi sıkıntılara neden oluyor. Kaldırımı kullanamayan vatandaşlar belediye veya inşaat firmasının güvenlik önlemleri eşliğinde yaya yolu için vatandaşlara geçiş vermelerini istiyor. Hiçbir güvenlik önleminin yapılmadığı ve yayaların cadde üzerinden rastgele geçişi olmaması için neden çalışma yapılmıyor?

VATANDAŞLAR UÇARAK MI GEÇECEK?

İnsanların bu yerden geçebilmesi için trafiğin de yoğun olduğu yola inmesi şart. Bebek arabası ve Pazar çantanız varsa işiniz daha da zor. Bir inşaat firmasının veya yetkili kurumun aldığı önlem pes doğrusu dedirtiyor. Kaldırımı böyle kapatması ne kadar doğru sayılır. Belediyede yetkililere sormak gerekiyor. Bunu  bir vatandaş yapsa kıyamet kopartırlar.

Böyle olunca yayalar caddeye inmek zorunda kalarak her gün ölümle burun buruna geliyor. Bu da kimsenin umurunda değil. Aslında çalışma yapılan alan kısıtlı ve tehlikeli.Burayı yapan kurum amirleri hiç gezip bakmıyorlar mı? Birazda makam aracı olmadan gezip kontrol edemezler mi? Yayalar caddeye inerek hayatları hiçe sayılıyor. Bunu da kimse görmüyor nedense?.. Bir inşaatta bu kadar ciddiyetsizlik olur mu?

Yolun kapandığı bölge çok önemli ve yayaların geçeceği hiçbir yer kalmamış! Vatandaşların ana yola inmesi gerekiyor. Kazaya davetiye çıkaran bu durum neredeyse kazadan kaçınılmaz bir yer alıyor. Araçların park etmesini engellemiyorlar! Çünkü, vatandaşın aracını park yapacak yeri yok! Böyle olunca yayalar caddeye inmek zorunda kalarak her gün ölümle burun buruna geliyor. Bu da kimsenin umurunda değil. Aslında çalışma yapılan alan kısıtlı ve tehlikeli. Yayalar caddeye inerek hayatları hiçe sayılıyor. Bunu da kimse görmüyor nedense?.. Bir inşaatta bu kadar ciddiyetsizlik olur mu?

Etiketler: »
Share
#

SENDE YORUM YAZ