Örnek Resim

logo

Kaldırım İşgal Edilmiş Yayalar Azapta


admin
ezgifm@hotmail.com

14 Ekim 2019 Meydan projesi adı altında yapılan inşaatın neredeyse birçok kısmında sona gelinirken, dökülen hafriyat nedeniyle yaya geçişi olarak kullanılan kaldırım kapandı. Kaldırımı olmadığı yolda yaya vatandaşlara ciddi sıkıntılara neden oluyor. Kaldırımı kullanamayan vatandaşlar belediye veya inşaat firmasının güvenlik önlemleri eşliğinde yaya yolu için vatandaşlara geçiş vermelerini istiyor. Hiçbir güvenlik önleminin yapılmadığı ve yayaların cadde üzerinden rastgele geçişi olmaması için neden çalışma yapılmıyor?

boyabat-kuryap-isi-sistemleri-taksitle-dogalgazkefilsiz-senetsiz-evkalmayacak.gif

VATANDAŞLAR UÇARAK MI GEÇECEK?

İnsanların bu yerden geçebilmesi için trafiğin de yoğun olduğu yola inmesi şart. Bebek arabası ve Pazar çantanız varsa işiniz daha da zor. Bir inşaat firmasının veya yetkili kurumun aldığı önlem pes doğrusu dedirtiyor. Kaldırımı böyle kapatması ne kadar doğru sayılır. Belediyede yetkililere sormak gerekiyor. Bunu  bir vatandaş yapsa kıyamet kopartırlar.

Böyle olunca yayalar caddeye inmek zorunda kalarak her gün ölümle burun buruna geliyor. Bu da kimsenin umurunda değil. Aslında çalışma yapılan alan kısıtlı ve tehlikeli.Burayı yapan kurum amirleri hiç gezip bakmıyorlar mı? Birazda makam aracı olmadan gezip kontrol edemezler mi? Yayalar caddeye inerek hayatları hiçe sayılıyor. Bunu da kimse görmüyor nedense?.. Bir inşaatta bu kadar ciddiyetsizlik olur mu?

Yolun kapandığı bölge çok önemli ve yayaların geçeceği hiçbir yer kalmamış! Vatandaşların ana yola inmesi gerekiyor. Kazaya davetiye çıkaran bu durum neredeyse kazadan kaçınılmaz bir yer alıyor. Araçların park etmesini engellemiyorlar! Çünkü, vatandaşın aracını park yapacak yeri yok! Böyle olunca yayalar caddeye inmek zorunda kalarak her gün ölümle burun buruna geliyor. Bu da kimsenin umurunda değil. Aslında çalışma yapılan alan kısıtlı ve tehlikeli. Yayalar caddeye inerek hayatları hiçe sayılıyor. Bunu da kimse görmüyor nedense?.. Bir inşaatta bu kadar ciddiyetsizlik olur mu?

Etiketler: »
Share
boyabatbadanaboya_boyabatdekorasyon_boyabatduvarkagiti_boyabatparkeisleri_boyabatyerdosemeleri_boyabatpvcdograma_boyabatsimsirdekorasyon02000999.gif
#

SENDE YORUM YAZ

8+6 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • Buzhane gibi devlet hastanesi: İYİ Parti İl Başkanı skandalı gündeme taşıdı

  17 Ocak 2022 Eğitim, Ekonomi, Genel, Tüm Manşetler

  Buzhane gibi devlet hastanesi: İYİ Parti İl Başkanı skandalı gündeme taşıdı Durağan İlçemizdeki devlet Hastanesinde kronik hale gelmiş olan ısınma sorunu hala giderilmiş değildir. Hastane binasının yeni yapılmış olmasına rağmen, hayati önem taşıyan bir ihtiyacın giderilememesi büyük talihsizliktir ve beceriksizliktir. Hem hastalarımız hem de hastane personeli ısınma konusunda büyük mağduriyetler yaşamaktadır. Isınma ihtiyaçlarını bireysel teminleri ile evlerinden getirdikleri ısıtıcılar ile gidermektedirler. Hastaneye şifa bulmaya, dertle...
 • Basketbol Grup Müsabakaları Sinop’ta Başladı

  17 Ocak 2022 Genel, Tüm Manşetler

  Basketbol Grup Müsabakaları Sinop'ta Başladı 12 ilden 500'e yakın sporcunun katılımıyla gerçekleştirilecek olan Baskeybol Gençler Kız/Erkek Grup Müsabakaları ilimiz Sinop'ta başladı. 17 Ocak 2022 Pazartesi günü gerçekleştirilen açılış seremonisinin ardından Merkez Yeni Spor Salonu ve 85. Yıl Kemalettin Sami Paşa Spor Salonunda basketbol müsabakaları başladı. Müsabakalara 12 ilden yaklaşık 500 sporcu ve antrenör ile hakem katıldı. 20 Ocak 2022 tarihinde oynanacak final müsabakalarının ardından düzenlenecek olan ödül töreniyle müsabakalar s...
 • Boyabat Esnaf Sanatkarlar Odası Başkan Adayı Şükrü Baş Basın Açıklaması

  16 Ocak 2022 Ekonomi, Genel, Tüm Manşetler

  Boyabat Esnaf Sanatkarlar Odası Başkan Adayı Şükrü Baş Basın Açıklaması Boyabat Esnaf ve Sanatkarlar Odası adayı Şükrü Baş ve listesindeki yönetim kurulu üye adayları basın mensuplarıyla bir araya geldi.
 Boyabat Esnaf ve Sanatkarlar Genel Kuruluna az bir süre kala aday Şükrü Baş ve yönetim kurulu üye adayları bir araya geldi. Baş, bu süreçte esnafın en iyi şekilde temsil edilmesi gerektiğini ve 22 Ocak tarihinde yapılacak olan seçimde, esnaf ailesi için yeni bir sayfanın açılması gerektiğini belirtti.
Baş, “Esnafımız büyük bir aile, esnafları...
 • Başkan Çakıcı Boyabat Halkı Bu Sorunları 2022 Yılında da Yaşayacak mı?

  15 Ocak 2022 Eğitim, Ekonomi, Genel, Tüm Manşetler

  Başkan Çakıcı Boyabat Halkı Bu Sorunları 2022 Yılında da Yaşayacak mı? 15 Ocak 2022 Türkiye'nin bir çok belediyesi halk ekmek fabrikaları ile  kamu hizmetini vermektedir. Boyabat halkı ve fırıncı esnafı  bayramlarda ve yaz sezonunda ekmek konusunda sorunlar yaşamaktadır.   Yıllardır bu sorunlar yaşanırken, Boyabat belediyesinin konuya sessiz kalması tepki ile karşılanıyor. Boyabat halkı belediyeden vatandaşı ilgilendiren hizmetler bekliyor. Boyabat halkının bugüne kadar kulesi olmadı. jet skiye de  ihtiyaç duymadı. Fakat ucuz e...