Başlık
Başlık

GÖLGE ADAM YAZDI : HAYAT DERSLERİ

GÖLGE ADAM YAZDI : HAYAT DERSLERİ Her satırı birkaç defa okunduğunda daha çok hayret edeceğimiz, yaşam ve mutlulukla ilgili olarak ta ilginç hayat dersleri çıkarabileceğimiz 90 ı geçmiş bir ninenin bu küçük hikayesinden güzel dersler çıkarabilmemiz ümidiyle!

20 Ağustos 2022 46 views 0

GÖLGE ADAM YAZDI : HAYAT DERSLERİ

 

Her satırı birkaç defa okunduğunda daha çok hayret edeceğimiz, yaşam ve mutlulukla ilgili olarak ta ilginç hayat dersleri çıkarabileceğimiz 90 ı geçmiş bir ninenin bu küçük hikayesinden güzel dersler çıkarabilmemiz ümidiyle!
92 yasında, ufak tefek, kendinden emin ve gururlu, her sabah sekizde giyinip kuşanan ve HER NE KADAR KÖR BİLE OLSA SAÇLARINI KIVIRIP GÜNLÜK BAKIMINI MÜKEMMELCE YAPAN YAŞLI HANIM bugün bir huzur evine tasındı.
90 yasındaki kocası ise geçenlerde gereken hamleyi yapıp Allah’ın rahmetine kavuşmuştu.
Huzur evinin kapısında sabırla beklenen bir kaç saatin ardından, odasının hazır olduğu söylendiğinde tatlı tatlı gülümsedi. Yürütecini asansöre yönlendirdiği sırada, kendisine odasını anlatmaya başladım, penceresinde asılı perdelerden de söz ettim.
Ben anlatırken, az önce kendisine köpek yavrusu verilmiş 8 yaşındaki küçük bir kızın heyecanıyla o perdeleri pek severim, dedi.
Mrs. Jones henüz odayı görmediniz, biraz bekleyin demiştim ki; Bunun onunla bir ilgisi yok, dedi. MUTLULUK ZAMANDAN ÖNCE KARAR VERDİĞİNİZ BİR ŞEYDİR.
BENİM ODADAN HOŞLANIP HOŞLANMAMAM MOBİLYALARIN NASIL DÜZENLENMİŞ OLDUĞUYLA DEĞİL, BENİM ONLARI ZİHNİMDE NASIL DÜZENLEDİĞİMLE İLGİLİDİR.
BEN ONLARI SEVMEYE KARAR VERMİŞTİM ZATEN. BU BENİM HER SABAH UYANDIĞIMDA VERDİĞİM BİR KARARDIR. BİR SEÇME HAKKİM VAR: YA BÜTÜN GÜNÜMÜ ARTIK ÇALIŞMAYAN VÜCUT PARÇALARIMIN BANA VERDİĞİ SIKINTIYI DÜŞÜNEREK GEÇİRİRİM YA DA YATAKTAN ÇIKIP HALA ÇALIŞANLAR İÇİN ŞÜKREDERİM.
GÖZLERİM AÇIK OLDUĞU SÜRECE HER YENİ GÜN BİR HEDİYEDİR. Yeni güne ve hayatimin sadece bu döneminde, biriktirdiğim mutlu anılara konsantre olacağım.
YAŞLILIK BANKA HESABİ GİBİDİR. NE YATIRDIYSAN ONU ÇEKERSİN HESABINDAN. Bu nedenle BENİM TAVSİYEM, HATIRALARIN BANKA HESABINA DOLU DOLU MUTLULUK YATIRMAN OLACAKTIR.
Anı bankamı doldurmaktaki katkın için sana teşekkür ederim. HALA ORADAN MUTLULUK ÇEKİYORUM. Mutlu olmak için su beş basit kuralı hatırla:
1.KALBİNİ NEFRETTEN ARINDIR
2. ZİHNİNİ ENDİŞELERDEN ARINDIR
3. BASİT YASA
4. ÇOK VER
5. DAHA AZ BEKLE
Bilmem farkında mısın? EĞER YARIN ÖLECEK OLSAK ÇALIŞTIĞIMIZ ŞİRKET DAHA BİRKAÇ GÜN BİLE GEÇMEDEN YERİMİZİ DOLDURUVERİR.
OYSA Kİ ARDIMIZDA BIRAKTIĞIMIZ AİLEMİZ; BİZİM KAYBIMIZI ÖMÜRLERİNİN SONUNA DEK HİSSEDECEKTİR.
GEL GELELİM Kİ, AİLEMİZDEN DAHA ÇOK İŞİMİZE VERİRİZ KENDİMİZİ.
PEK DE AKILLICA BİR YATIRIM DEĞİL, BU DENGEYİ ÇOK İYİ KURMAK ZORUNDAYIZ.
NE DERSİNİZ?
BENZER KONULAR
YORUM YAZ


Başlık
Başlık
Başlık
Vefat Edenler