Örnek Resim

logo

14 Mayıs 2020

GÖLGE ADAM “İŞTE BENİM ÇÖZÜMÜM BU”


admin
ezgifm@hotmail.com

Okuma fırsatı bulamamış bütün arkadaş ve dostların da okumasına vesile ve yardımcı olmak düşüncesiyle yazar Abdurrahman Dilipak’ın “işte benim çözümüm” isimli yazısını sizlerle paylaşmayı uygun gördüm. Rabbimiz bizi ilmiyle amel edenlerden eylesin.

boyabat-tugla-genc-tugla-sanayi-yildiz-tandogan-atlas-guven.gif
boyabat-kuryap-isi-sistemleri-taksitle-dogalgazkefilsiz-senetsiz-evkalmayacak.gif

 

İŞTE BENİM ÇÖZÜMÜM BU!

“Ey iman edenler! Siz kendi sorumluluklarınıza dikkat edin.

Siz doğru gittiğiniz takdirde yanlış yola sapanlar size zarar veremez. Hepinizin dönüşü Allah’adır ve yapmakta olduğunuz her şeyi o zaman Allah size bildirecektir.” (Mâide-105). Fazla söze gerek yok. İşte bu! Masonlar, Komünistler, Yahudiler, Siyonistler, Faşistler, dünya derin devleti, Tapınakçılar başımıza bela olduğu için biz bu hale düşmedik. Biz Allah’ın ipini bıraktık, Allah da bizim ipimizi bıraktı ve Allah’ın koruması altından çıkınca şeytan da adamlarını toplayıp başımıza musallat oldu. Bunlar yok mu? Var! Ama bunların hiçbiri Allah’ın muttaki kullarına zarar veremez!

Onun dışında biliriz ki, “Allah bizi mallarımız, canlarımız ve sevdiklerimizle, kimin zaman artırarak, kimi zaman eksilterek bizi imtihan edecektir. Bu şeytani güçlerin zaman zaman önlerini açıp, dünya ve ahiret onların hasarını artırmak için bize yönlendirecektir. Bundan murat ise, “bizim ellerimizle zalimleri cezalandırıp, mazlumlara yardım etmektir”. Bizi haksızlık, zulüm ve sömürüye karşı cihadla şereflendirmek, diğer mazlum halkların yüzünü müminlerine çevirmelerine vesile oluşturmaktır. Zalimlerin fesadının haddi aşmasını engellemektir. Onun içindir ki, biz “Ey düşmanım sen benim ifadem ve hızımsın, gündüz geceye muhtaç, bana da sen lazımsın” deriz. Onun içindir ki biz, onları da bu vesile ile Hakk’a davet sadedinde “Bizi öldürmeye gelenler, bizde dirilsinler” deriz.

Unutmayalım ki, şeytanın varlığı günah işlememizin bahanesi gerekçesi olamaz. Onun için “İnni küntü minezzalimin” demeliyiz, onun için kendimizi değiştirmeliyiz. “Biz, kendimizi değiştirmeden Allah’ın bizim hakkımızdaki hükmünü değiştirmeyeceğini” bilmeliyiz.

Yok, CHP geldi de böyle oldu, FETÖ geldi, PKK geldi de böyle oldu. Darbeciler, derin devlet başımıza iş açtı da böyle oldu!

Hayır, böyle olmadı: “ve GUL cael Hakku ve zehagal batıl” Yani “DE Kİ, Hak geldi batıl zail oldu”. Biz “batıl geldi hak zail oldu” demeye getiriyoruz. Karanlık aydınlığın yokluğudur. İkinci görüş şeytanın aldatmasıdır. Neticede, zaten “Batıl yok olmaya mahkûmdur”. Kuyudaki Yusuf Mısır’a sultan olacaktır. “Fil ordusu” yenilecektir. Davud, Calud’u yenecektir. Zira Allah’ın kolaylaştırdığından daha kolay, zorlaştırdığından daha zor bir iş yoktur. Çağdaş Karun’ların, Firavun’ların, Nemrut’ları, Bel’am’ların gücü, parası, bilgisi, orduları bizi korkutmasın. Biz kendimize bakalım.

Asıl mesele şu: Allah’ın yardımının bize ulaşmasını engelleyen sözler, işler, çevremizdeki insanlar ve cahilliğimiz, usul ve üslup hatalarımızdır. Kendimizi temizlemeden, değiştirmeden Rahmet-i Rahman’a, O’nun yardımına kavuşamayacağız. Müstekbir, zalim ve cahillerden olmayacağız, biz onlardan uzaklaşacağız ve onları bizden uzaklaştıracağız ki Allah’ın yardımı bize ulaşsın.

Bizi gören, duyan, bilen, hüküm sahibi, kadir-i mutlak bir Allah var. O, bizi yeryüzünün varisi kılmak istiyor. Yeryüzünü bize mescid yapmak istiyor, ama halimiz ortada.

“Gerçek Hayat”, F.Gülen’in arkasındaki güçleri açıklamış. ABD, İsrail, NATO herkes var. NATO’nun üyesiyiz, ABD’nin müttefikiyiz. AB’ye girmeye çalışıyoruz. Bunlar PKK, DHKP-C, BÇG, FETÖ ve Türkiye’deki bütün darbelerin arkasında varlar. Biz darbecileri yargılıyoruz, ama bunlarla dostluğumuz devam ediyor!? IMF’nin kurucu ortağıyız, ortağı olduğumuz şirketten değil, bize karşı düşmanlarımıza daha fazla destek verenlerden borç istemekte bir sakınca görmeyebiliyoruz.

Sahi, mesela biri ailemizden birine zarar vermek için bir tetikçi tutsa. Ve siz de bunun farkına varsanız. Tetikçi de kaçsa. Asıl kime karşı öfke duyarsınız. Ve bu azmettirici, bir asra yakın zamandır her seferinde bir başka tetikçi ise size saldırsa, malınıza, canınıza, inancınıza karşı düşmanlık yapsa, size düşman olan herkesi sahiplense ne yaparsınız.. Gücümüz şimdilik PKK’ya, PYD’ye, FETÖ’ye mi yetiyor yani. Hatta onlara da yetmiyor tam olarak işte. Onlar aramızdalar.. Peki, nasıl olacak bu iş bu durumda? Netice olarak, “Bu ifritten sualin kılını çekmez akıl”!

Bir yandan da ekonomik, sosyal, siyasal hayatta daha çok onlara benziyoruz. CEDAW, İstanbul Sözleşmesi, Yeşil Kemalistler, Yeşil Feministler, yediklerimiz, içtiklerimiz, giydiklerimiz.. Aile yapımız, eğitim, ekonomi, siyaset tarzımız. Medya ve STK’nın hali ortada. Artık din algımızı ve tarih algımızı dönüştürmeye başladı. “Cemaat” yapıları bile dönüşüyor. Herkes Mevlevi oldu sanki!. Kadın-erkek birlikte sema yapanlar, ney üfleyenler.. Birileri Mevlanacılık adına ona zulmediyor bugün!

FETÖ’yü dizayn edenler, Nakşilik ve Mevlevilik üzerinde de ciddi olarak çalışmışlardı. Ve zaten biz de bu “New İslam”ı, “New Ottoman”ı çok sevdik!?

Ramazanın ortasına geldik. Ne zaman tevbe edeceğiz. Şeytan taşlamaktan salavat getirmeye vakit bulamıyoruz. Herkes Hz. İbrahim’in şeytanını taşlıyor. Oysa Hz. İbrahim kendine gelen şeytanı taşlamıştı. Hz. İsmail de, Hz. Hâcer de öyle yaptılar. Hz. İbrahim gibi yapmak istiyorsanız o taşı kendi şeytanınıza atın önce. Çünkü Hz. İbrahim öyle yapmıştı. O, Hz. Nuh’a giden şeytanı taşlamadı. Kendine gelen şeytanı taşladı. Yoksa o taş hedefine varmaz.

Selam ve dua ile.

 

Kaynak: GÖLGE ADAM

Editör: Haber Merkezi

Etiketler:
Share
boyabatbadanaboya_boyabatdekorasyon_boyabatduvarkagiti_boyabatparkeisleri_boyabatyerdosemeleri_boyabatpvcdograma_boyabatsimsirdekorasyon02000999.gif
#

SENDE YORUM YAZ

1+1 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • Boyabat Esnaf Sanatkarlar Odası Başkan Adayı Şükrü Baş Basın Açıklaması

  16 Ocak 2022 Ekonomi, Genel, Tüm Manşetler

  Boyabat Esnaf Sanatkarlar Odası Başkan Adayı Şükrü Baş Basın Açıklaması Boyabat Esnaf ve Sanatkarlar Odası adayı Şükrü Baş ve listesindeki yönetim kurulu üye adayları basın mensuplarıyla bir araya geldi.
 Boyabat Esnaf ve Sanatkarlar Genel Kuruluna az bir süre kala aday Şükrü Baş ve yönetim kurulu üye adayları bir araya geldi. Baş, bu süreçte esnafın en iyi şekilde temsil edilmesi gerektiğini ve 22 Ocak tarihinde yapılacak olan seçimde, esnaf ailesi için yeni bir sayfanın açılması gerektiğini belirtti.
Baş, “Esnafımız büyük bir aile, esnafları...
 • Başkan Çakıcı Boyabat Halkı Bu Sorunları 2022 Yılında da Yaşayacak mı?

  15 Ocak 2022 Eğitim, Ekonomi, Genel, Tüm Manşetler

  Başkan Çakıcı Boyabat Halkı Bu Sorunları 2022 Yılında da Yaşayacak mı? 15 Ocak 2022 Türkiye'nin bir çok belediyesi halk ekmek fabrikaları ile  kamu hizmetini vermektedir. Boyabat halkı ve fırıncı esnafı  bayramlarda ve yaz sezonunda ekmek konusunda sorunlar yaşamaktadır. Yıllardır bu sorunlar yaşanırken, Boyabat belediyesinin konuya sessiz kalması tepki ile karşılanıyor. Boyabat halkı belediyeden vatandaşı ilgilendiren hizmetler bekliyor. Boyabat halkının bugüne kadar kulesi olmadı. jet skiye de  ihtiyaç duymadı. Fakat ucuz ekmeğe ihtiyaç  duy...
 • Ali Babacan : ‘Ülkeyi hukukla, adaletle, her şeyiyle toparlamamız gerekiyor’

  15 Ocak 2022 Genel

  Ali Babacan: ‘Ülkeyi hukukla, adaletle, her şeyiyle toparlamamız gerekiyor’   DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Osmaniye’de esnafı ziyaret etti, vatandaşla buluştu. Vatandaşlar, ekonomideki kötü gidişattan dert yandı.   Çiftçilik yapan bir vatandaşın “Çiftliğimizde hayvan dahi kalmadı. Köyde bu sene buğday eken kalmadı. Herkes yiyeceğini ekti.” sözlerine karşılık Babacan “Tarım, hayvancılık çok zor artık. Ne kadar çok üretsen o kadar zarar ediyorsun.” dedi.   “Zarar ediyor herkes o durumda. Geldim buraya çiçek satıy...
 • Bağımsız Türkiye Partisi liderinden Mansur Yavaş’a ziyaret

  15 Ocak 2022 Ekonomi, Genel

  BTP liderinden Mansur Yavaş’a ziyaret Bağımsız Türkiye Partisi Genel Başkanı Hüseyin Baş Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ile görüştü Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkanı Hüseyin Baş Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaşı makamında ziyaret etti. Görüşmede BTP liderine BTP genel başkan yardımcıları Fuat Şengül, Lütfullah Önder, İbrahim Yıldız, Emre Polat ve İsmail Çetin de eşlik etti. Görüşme sonunda BTP Genel Başkanı Hüseyin Baş Ankara Büyükşehir Belediye B...