Başlık
Başlık

Gazeteci Fatih Uysal Sevenleri ve Meslektaşları Arasında Toprağa Verildi

Gazeteci Fatih Uysal Sevenleri ve Meslektaşları Arasında Toprağa Verildi Kalbine Yenik Düşerek Hayatını Kaybeden Gerzeninsesi gazetesi sahibi Fatih Uysal bugün Gerze’de toprağa verildi.

14 Eylül 2022 21 views 0

Gazeteci Fatih Uysal Sevenleri ve Meslektaşları Arasında Toprağa Verildi

Kalbine Yenik Düşerek Hayatını Kaybeden Gerzeninsesi gazetesi sahibi Fatih Uysal (58) bugün Gerze’de toprağa verildi.

Kalbine yenik düşerek hayatını kaybeden gazeteci Fatih Uysal bu sabah saatlerinde evinin önünden alınarak Gezeninsesi gazetesi önüne getirildi. Daha sonra öğlen namazına müteakip kılınan cenaze namazının ardından . Sinop il ve ilçelerinden gelen meslektaşları ve sevenleri arasında eski şehir mezarlığında son yolculuğuna uğurlandı.

Cenazeye Sinop Cumhuriyet Başsavcı Mesut Pektaş, Sinop Vali Yardımcısı Abdullah Şahin, Sinop Belediye Başkanı Barış Ayhan, Gerze Belediye Başkanı Cevat Şensoy, SİNDEF Genel Başkanı Hasan Dalkıran, ilçe Milli Eğitim Müdürü Yılmaz Ceylan, Meslektaşları, siyasi parti temsilcileri, STK temsilcileri, basın mensupları ve vatandaşlar katıldı.

Sinop 15 Eylül gazeteciler cemiyeti başkanı Cengiz Demirel yaptığı kısa bir konuşmada ” İnsanlar vardır ailelerine çok ciddi server bırakırlar. Ama servetlerin en büyüğü ailelerine bıraktıkları onurdur diye düşünüyoruz. Fatih ile birlikte çok uzun yıllardır birlikte yan yana omuz omuza birlikte gazetecilik faaliyetinde bulunduk. Fatih toplumsal değerleri yüksek ,toplumun değerlerine değer katan, biz meslektaşları ve cemiyet ile her türlü sorunu paylaşabilen, her türlü sorunu bizlere iletip bir ortak çözüm noktası arayan gaz3eteciliği gelişmesi bakımından çok ciddi önerileri ve görüşleri olan bir arkadaşımızdı. Allah’ın takdiridir ancak hiç beklenmedik zamanda, hiç beklenmedik şekilde Fatih’i belki en verimli olacağı dönemde yitirdik,  üzgünüz…Sizlerle paylaşmak istediğimiz Sinop 15 Eylül Gazeteciler Cemiyeti olarak, hemen önde görüyorsunuz son fotoğrafı manşete koymuş. Şöyle, Gerze’den Sinop’a hiç bir faaliyette gelmemezlik etmedi. Fatih bulunsak iyi olur demedik. Koştu geldi. Her türlü ziyarette, her türlü toplantıda yerini aldı.  Belki o ziyarette veya toplantıda haber metni çıkmayacaktı. Ama Fatih dayanışmanın değerini bilen, meslektaşları ile her ortamı paylaşmanın kıymetini bilen  bir arkadaşımızdı. Gerze’ye çok değer verirdi. Gerze’yi gerçekten seviyordu. Gerzelileri gerçekten seviyordu. Bir kaldırım taşının yerinden oynaması onun için zulümdü. Yazardı. Her türlü noktasında Gerze onun için başkaydı. Hatta diyebilirim ki, gazetecilerin kaderi budur bazen ailelerine bu kadar zaman ayıramazlar . Fatih ailesinden daha fazlasını Gerze2ye ve Gerzelilere ayırdı. Arkamızda bulunan Gerze’nin sesi Fatih’in yarattığı bir eserdir. Bizler 15 Eylül Gazeteciler Cemiyeti tüm üyeleri olarak olarak Gerze’nin sesinin yanında olacağız. Ve yaşatılmasını el birliği ile sağlamaya yaşatacağız. Ruhu şad olsun, mekanı cennet olsun” dedi

 

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

Başlık
Başlık
Başlık
Başlık
Vefat Edenler