Başlık
Başlık

DİSK EMEKLİ SEN BAYRAM İKRAMİYELERİ HAKKINDAKİ BASIN AÇIKLAMASI

DİSK EMEKLİ SEN BAYRAM İKRAMİYELERİ HAKKINDAKİ BASIN AÇIKLAMASI Bilindiği üzere iktidar tarafından açıklanan ve herhangi bir artışın belirtilmediği bayram ikramiyelerinin 28-29 Nisan da ödenmesinin talimatının verilmesi, emeklilere verilen değerin ispatıdır.

28 Nisan 2022 16 views 0

DİSK EMEKLİ SEN BAYRAM İKRAMİYELERİ HAKKINDAKİ BASIN AÇIKLAMASI

Bilindiği üzere iktidar tarafından açıklanan ve herhangi bir artışın belirtilmediği bayram ikramiyelerinin 28-29 Nisan da ödenmesinin talimatının verilmesi, emeklilere verilen değerin ispatıdır.

Akp iktidarı biz emeklileri yaşayan ölüler konumuna düşürerek, canlı canlı tabutlara koymayı hedefleyen ve buna göre şekillendirdiği politikaları hayata geçirmekte oldukça mahir olan bir iktidardır.

Gerek emeklilerin ekonomik, demokratik ve sosyal haklarına, gerekse siyasal tercih ve ihtiyaca binaen bütün taleplerine kör sağır ve dilsiz olmuştur.

Dolayısıyla Disk Emekli-Sen olarak emekli kitlesinin bu meşru ve fiili taleplerini dillendirerek savunmak 14 milyon 490 bin emekli adına boynumuzun borcudur. Taleplerimiz açık ve nettir. Bayram ikramiyeleri en az asgari ücret olarak yılda iki sefer ödensin.
2018 den bu yana ödenen Bayram ikramiyeleri geriye dönük enflasyon oranında hesaplanarak çıkan fark emeklilere İlave tediye olarak verilsin.

Emekliler yük, kambur, külfet olarak değerlendirilmesin.

 

EMEKLİLERİ YAŞAYAN ÖLÜ KONUMUNA DÜŞÜRENLER TORUNLARIMIZA HESAP VERECEK

 

EMEKLİNİN İFTAR SOFRASI BU YA SİZİN İFTAR SOFRANIZ.
TORUNLARIMIZIN YÜZÜ GÜLMEYECEKSE SİZİNDE YÜZÜNÜZ GÜLMEYECEK.
olacaktır. Gereğini rica eder çalışmalarınızda başarılar dileriz.

DİSK EMEKLİ-SEN
SİNOP ŞUBE BAŞKANI
DURMUŞ KANDEMİR

BENZER KONULAR
YORUM YAZ


Başlık
Başlık
Başlık
Vefat Edenler