logo

Corona Virüsüne Karşı Boyabat Belediyesinden İnsanlık Suçu

19 Mart 2020 – Tüm dünyayı tehdit eden Corona Virüsüne karşı tüm kuruluşlar vatandaşlara temizlik konusunda uyarılarda bulunurken, belediyeler borçtan veya herhangi bir sebepten dolayı su kesintilerini ‘corona virüs’ tedbirleri kapsamında erteliyor.

Fakat, Boyabat belediyesi vatandaşın taksit yapalım uyarısına rağmen suyunu kesip sayacını sökerek mağdur bırakıyor.

ddiaya göre, Boyabat Çamlıca mahallesinde bir kaç aydır ev kirasını veremeyen kiracının suyu, ev sahibinin dilekçesi üzerine, Corona virüsü salgını ile mücadelesinin yaşandığı şu günlerde kesilerek mağdur bırakıldı.

Sosyal medya hesabından Corona Virüsü ile verdiği mücadelenin reklamlarını eksik etmeyen, konu ile ilgili durmadan açıklama yapan Boyabat Belediye başkanı, bu konuya duyarsız ve sessiz kalması da akıllarda soru işaretleri bırakmıyor.

Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın zorunlu olmadan sokağa çıkmayın diye uyarırken, borçtan veya herhangi bir sebepten dolayı su kesintilerini ‘corona virüs’ tedbirleri kapsamında ülkedeki belediyeler tarafından ertelenirken, Boyabat Belediye başkanlığı böyle bir zamanda ne yapmaya çalışıyor?

Kamuoyu Adına Soruyoruz…

Bir çok belediye borçtan dolayı su kesintilerini ‘Corona virüs’ tedbirleri kapsamında erteledi, haberleri basında yer alırken, ülkemizde sağlık kuruluşları hijyen olun, elinizi sürekli yıkayın, sık kullanılan eşyalarınızı dezenfekte edin uyarıları yapılırken, üstelik ev sahibi olan belediye personelinin gücünü kullanarak, bir dilekçesi ile kiracısının su sayacını söken, yaklaşık bir aya yakın bir süredir susuz bırakılmasına neden olan, Sayın Boyabat Belediye başkanı bu durumu vicdanınıza nasıl sığdırabiliyorsunuz?

Suyu kesik bulunan evde yaşayan insanlar, hijyen sağlayamamalarından dolayı sağlık kuruluşuna başvurup, Corona virüs testi “pozitif” denilirse bunun sorumlusu Ekrem İmamoğlu mu olacak? Yoksa, Boyabat belediye başkan mı?

İddiaya göre, 1 buçuk yıldır açık ve abonesiz kullanılan suyu bu güne kadar neden kesmediniz?

Ev sahibi bir kaç ay kirasını alamadı diye böyle bir zamanda , vatandaşı evinde su bidonlarıyla oturtmak nasıl bir insanlık anlayışıdır?

Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın ülke genelinde mecbur kalmadıkça evlerinizden çıkmayınız, vatandaşa yardımcı olunuz sözü size vızırtı mı geliyor?

Etiketler:
Share
#

SENDE YORUM YAZ